Kręci Cię design? A może działasz w obszarze wnętrz i projektowania? Wejdź na skilltrade.org i podziel się swoją wiedzą oraz uzyskuj ją za darmo od innych użytkowników. Wymieniaj się doświadczeniem, zadawaj pytania i spotykaj się na żywo, by rozwijać swoje umiejętności za darmo.

"Ja uczę Ciebie, Ty uczysz mnie" - czyli wspólny rozwój, aktywnie spędzony czas i wymiana doświadczeń. Skilltrade.org to portal, który pomoże Ci spotkać ciekawe osoby, spędzić aktywnie czas i dowiedzieć się czegoś interesującego. Wyjdź z domu i naucz się czegoś nowego!

Wyobraź sobie: siedzisz znudzona na kanapie w domu i zastanawiasz się co ze sobą zrobić. Kolejne spotkanie z wiecznie zapracowanymi znajomymi w tej samej knajpie co zawsze, wysłuchiwanie tych samych co zawsze rozmów o studiach, pracy i ostatniej imprezie czy kanapa i rozkoszne lenistwo? A może czas pomyśleć o sobie i przy okazji przeżyć ciekawą przygodę. Nie ma tu znaku zapytania, powinno to być dla Ciebie pytanie retoryczne.

Zrób coś dla siebie i baw się dobrze!

Czwartek, godz. 18.00, mieszkanie na warszawskim Mokotowie - obserwuję współlokatora rozkładającego się na kanapie po ciężkim dniu, w powietrzu czuć nadchodzącą jesienną chandrę. Zżera mnie nuda i chęć zrobienia czegoś fajnego. Wchodzę na Skilltrade, nowy portal, który podobno jest dobrym miejscem do umówienia się na ciekawe spotkanie lub tzw. wymianę umiejętności (o tym później!). Loguję się na portal i ustawiam parametry wyszukiwania: płeć - kobiety, wiek 25-35 i odległość - niemalże cała Warszawa. Zza ekranu uśmiecha się do mnie Magda, projektantka wnętrz i miłośniczka gry w planszówki. Długo nie myśląc, klikam na chmurkę z napisem "planszówki" i wysyłam tym samym zaproszenie na spotkanie. Po kilkunastu minutach Magda akceptuje moje zaproszenie i przez chat umawiamy się na 21.00 w kawiarni Paradox znanej z szerokiego wachlarza gier planszowych i dobrego alkoholu.

Przez kilka godzin rozmawiamy o modzie i projektowaniu wnętrz, niestety w grze przegrywam z kretesem. Ale łapiemy wspólny język. - Następnym razem umówimy się w mojej pracowni i pokażę Ci kilka fajnych projektów - mówi Magda na pożegnanie, po czym wsiada do taksówki. Skilltrade nie da mi o sobie zapomnieć.

Zrób coś nowego i rozwijaj horyzonty!

Spotkanie z Magdą otworzyło mi możliwości, jakie stoją za portalem Skilltrade. Można nie tylko poznać tu fajne ciekawe osoby, ale również odważyć się na nowe doświadczenia. Jakie? To już zależy od naszej wyobraźni. Ja w niedalekiej przyszłości planuję skoczyć na bungee, pójść na ściankę wspinaczkową i pouczyć się grafiki komputerowej. Już rozmawiam z osobami, które chętnie pouczyłyby mnie za... przepis na dobre ciasto.

Czy warto korzystać ze Skilltrade?

Jeżeli jesteś kanapowym leniem, to nie jest portal dla Ciebie. Jeżeli jednak szukasz nowych wrażeń, nie straszne Ci spotkania z ciekawymi osobami, które mogą pomóc Ci rozwinąć skrzydła, i masz odrobinę wyobraźni, to mogę z całego serca polecić Ci to miejsce. Skilltrade jest świeżym społecznie zjawiskiem, ale moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę! Dla mnie był.