Szybkie odświeżenie przesiąkniętej zapachem grilla marynarki czy sportowych butów, dezynfekcja delikatnych niemowlęcych ubranek w niskiej temperaturze - to zadania dla ActiveOxygen. Całkiem nowej funkcji, która ma pralka Bosch VarioPerfect.

Marka Bosch zaprezentowała właśnie nowy model pralki VarioPerfect z niespotykaną dotychczas na rynku technologią ActiveOxygen™. To funkcja, która umożliwia w pełni higieniczne pranie w niskich temperaturach oraz odświeżanie ulubionych ubrań bez użycia wody i detergentów.

Oprócz lub zamiast prania w wodzie nowa pralka Bosch odświeża i dezynfekuje odzież za pomocą aktywnego tlenu (O3). Do bębna zamiast wody trafia delikatna mgiełka - wytworzony przez specjalny generator aktywny tlen i zimna para wodna. Aktywny tlen nie tylko usuwa z ubrań niepożądane zapachy, lecz także 99,99% bakterii i zarazków. Dzięki temu wyjęte z pralki rzeczy są czyste, świeże i w pełni higieniczne.

Nowoczesne pralki umożliwiają skuteczne usuwanie plam i brudu nawet w zimnej wodzie, więc chętnie korzystamy z tej możliwości. Wszak to znaczna oszczędność energii, korzyść dla środowiska naturalnego i dla naszych portfeli. Gdzieś z tyłu głowy jednak czai się obawa, czy pranie w niskiej temperaturze jest naprawdę higieniczne? Przecież bakterie giną dopiero w temperaturze około 60°C. Niestety, większość naszych ubrań nie jest przystosowana do prania w tak gorącej wodzie.

Nowa pralka Bosch VarioPerfect z technologią ActiveOxygen™ rozwiązuje ten problem doskonale, bo aktywny tlen odświeża i dezynfekuje ubrania nadzwyczaj delikatnie. Bez obaw możemy odświeżyć w ten sposób wełniany żakiet po wizycie w restauracji czy przesiąkniętą zapachem perfum jedwabną apaszkę, nawet jeśli nie wolno ich prać w wodzie. To wielka wygoda. Do tej pory musieliśmy oddawać takie rzeczy do pralni chemicznej lub czekać, aż wywietrzeją. Jeszcze gorzej było ze sportowymi butami, których pranie w ogóle nie jest zalecane. Teraz wystarczy 40 minut, by każda z tych rzeczy odzyskała świeżość, i to bez użycia wody ani detergentu. 

Programu ActiveOxygen™ można używać niezależnie albo połączyć z niemal każdym innym programem prania. Dzięki temu piorąc nawet w niskiej temperaturze, będziemy mieć pewność, że nasze rzeczy są wolne od niebezpiecznych bakterii i zarazków. To idealna opcja dla dziecięcych ubranek, bielizny czy innej odzieży z delikatnych tkanin, bo nie musimy wybierać, czy bardziej zależy nam na higienie, czy na tym, by ich nie zniszczyć zbyt wysoką temperaturą.

Nowa pralka VarioPerfect marki Bosch oprócz technologii ActiveOxygen™ wyposażona jest również w inne zaawansowane rozwiązania, takie jak duży wyświetlacz LED, intuicyjny panel sterowania, precyzyjny sensor załadunku, przyjazny dla ubrań bęben WaveDrum, a także niezwykle cichy i wydajny silnik bezszczotkowy EcoSilence Drive™, dzięki któremu pralka należy do najwyższej klasy efektywności energetycznej A+++-30%.

Poza tym dzięki możliwości otworzenia drzwi pralki w trakcie prania wygodnie możemy dodać nie tylko zapomnianą skarpetkę, ale nawet duży koc.

Parametry pralki Bosch VarioPerfect z technologią ActiveOxygen™ (WAW24740PL):

  • funkcja ActiveOxygen™ - odświeżanie i dezynfekcja za pomoca aktywnego tlenu, 
  • klasa efektywności energetycznej A+++-30%,
  • bezpieczny dla tkanin bęben WaveDrum,
  • energooszczędny, cichy i trwały silnik EcoSilence Drive™,
  • wyświetlacz LED,
  • cena: 4309 zł.

źródło i zdjęcia: BSH