W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów sztuki użytkowej "Kontury". Jeśli szukasz oryginalnych mebli i dodatków do wnętrz, albo po prostu kochasz design, musisz tam być!

"Kontury" są już znane wrocławianom, którzy poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów, bo goszczą w tym mieście od 2014 roku. Jednak po raz pierwszy odbędą się na Dworcu Świebodzkim - w pięknym, późnoklasycystycznym budynku w samym sercu miasta. Odkąd w 1991 roku z dworca odprawiono ostatni pociąg, budynek zmienił się w centrum kulturalne. Jednak większości wrocławian Świebodzki kojarzy się z niedzielnym targowiskiem, które od lat odbywa się na placu Orląt Lwowskich.

W najbliższą sobotę Dworzec Świebodzicki opanuje sztuka użytkowa. Na "Konturach" będzie można znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich, kupić meble i inne artykuły wyposażenia wnętrz oraz rękodzieło.

Targi są także okazją do spotkania z twórcami oraz projektantami wnętrz. Na 33 stoiskach znajdziemy zróżnicowaną ofertę wystawców z całej Polski. Z Wielkopolski przybędzie Maszyna Kreacji, która produkuje dodatki do wnętrz oraz niepowtarzalne meble, wykonywane w małych seriach. Wszystko powstaje we współpracy z projektantami, aby zachować różnorodność i umiejętnie łączyć nowoczesny design z naturą i ekologią.

Cotton Badger oferuje domowe tekstylia ze śladami małego Borsuka, Jelonka i ich przyjaciół, którzy mieszkają w lesie. Produkty powstają w małej pracowni w domu nad rzeką, są szyte z białej bawełny ręcznie stemplowanej na czarno.

Warszawskie Maptu przywiezie do Wrocławia plakaty, które przywołują najpiękniejsze myśli i wspomnienia przebytych podróży.

Na stoisku pracowni MANO.ceramics wszystkie produkty wykonywane są ręcznie - w większości na kole garncarskim - z ogromną precyzją i dbałością o szczegół. Momo tradycyjnej technologii wykonania, wyroby zwracają uwagę nowoczesnym wzornictwem.

Na targach nie zabraknie też wydawnictw, które kładą nacisk na sztukę ilustracji i dobrze zaprojektowaną książkę.

Ci, którzy w sobotę odwiedzą Dworzec Świebodzki, będą mieli okazję spędzić inspirująco czas wśród dobrego polskiego designu i jego twórców.

Więcej informacji na: www.facebook.com/targikontury

czas i miejsce imprezy:
Wrocław, Dworzec Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 1
Sobota, 23 kwietnia, godz. 11-19.
Wstęp: 5 zł

źródło i zdjęcia: Kontury