Majowe WZORY to świetna okazja, żeby zobaczyć i kupić produkty od ponad 200 młodych projektantów i rzemieślników. Twórcy pokażą unikalne projekty mebli i bogatą ofertę wyposażenia wnętrz. To okazja, by na przekór korporacyjnym potentatom, wesprzeć nieduże, początkujące na rynku marki. I wrócić do domu z czymś naprawdę jedynym w swoim rodzaju!

Patronat Czas na WnętrzeNa WZORACH znajdziecie meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria - słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie.

Organizatorzy chcą też odczarować pojęcie designu, który kojarzy się z czymś luksusowym i drogim. Tymczasem to po prostu dobrze zaprojektowane, użyteczne, no i oczywiście piękne przedmioty!

Po raz czwarty WZORY odbędą się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy - wskrzeszając historię miejsca wyjątkowych zakupów. Nie jest to jednak główny cel tej imprezy, bo WZORY służą przede wszystkim spotkaniu.

Na majowych WZORACH czeka na Was:

  • Design it! In Silesia - śląska strefa designu Ponad czterdziestu projektantów pod kuratelą katowickiego sklepu Geszeft. Design prosto ze Śląska łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła, a wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność. Na wystawie chcemy pokazać przede wszystkim projekty premierowe, doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski, wyrazisty styl. 
  • Strefa Kobiet, a w niej wyselekcjonowani projektanci biżuterii, kobiece akcesoria i wybór najlepszych naturalnych kosmetyków. 
  • Warsztat aranżacji wnętrz z "Dobrze Urządzeni" Projektantka wnętrz Katarzyna Pastuszyńska, prowadząca Fan page "Dobrze Urządzeni" na gotowych planach mieszkań pokaże uczestnikom podstawy projektowania, podpowie rozwiązania, pokaże nietypowe sposoby na zagospodarowanie przestrzeni. Uczestnicy będą mogli na gotowych rzutach spróbować własnych sił w projektowaniu oraz poznają najnowsze wnętrzarskie trendy. 
  • Warsztaty i stoisko Wióry Lecą W części warsztatowej będzie tym razem renowacja mebli. Przyjrzymy się - krok po kroku - jak odnowić krzesło ze strychu, poznamy też różne sposoby usuwania starych powłok i wykończeń, w tym politurowania. Można przynieść własny mebel do konsultacji. W planach również konkurs z nagrodami dotyczący rozpoznawania różnych gatunków drewna.  
  • BAZGROŁAKI – Warsztat projektowania koszulek "Miś, panda czy wąsaty pan?" Bazgrołaki zaproszą wszystkie dzieci do stworzenia własnych postaci przy użyciu naklejek, które potem będą transferowane na koszulki. Rodzice będą mogli zgłębić wiedzę na temat ciekawych pomysłów na kreatywne i rozwijające zabawy dla dzieci. Warsztaty poprowadzi psycholog oraz specjalista ds. rozwoju dzieci. Koszt udziału w warsztatach: 20 zł (w cenie t-shirt + naklejki)
  • "Kochaj Sztukę" z Lanckorony zorganizuje plastyczne zabawy. Dzieciaki pokolorują razem bajkową scenerię - duże folkowe drzewo, prawdziwy domek i meble do niego! Zabawa kolorem i fakturą gwarantowana, a w zabawie pomoże nam Dorota Kamińska - aktorka Teatru Kamienica. 

Dzięki Instalove.co każdy, kto przyjdzie na WZORY i wrzuci zdjęcie na Instagram z oficjalnym hasztagiem: #wzorywiosna, będzie mógł je odebrać wydrukowane przy naszym wzorowym stoisku!

Dokładny program znajdziecie na Facebooku i stronie internetowej WZORÓW.

WZORY - Wiosna - czas i miejsce:
sobota, 14 maja 2016 r., godz. 11-21 
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
Warszawa, ul. Bracka 25