Seria innowacyjnych kominków gazowych LEO firmy Kratki.pl powiększyła się o wersję z długim, 2-metrowym horyzontalnym wkładem. Tak spektakularnego widoku na ogień nie daje żaden inny kominek!

W przestronnych wnętrzach nieraz kominek wydaje się nieproporcjonalnie mały. A chcielibyśmy, by widok igrających płomieni grał w nich pierwsze skrzypce. Właśnie z myślą o takich aranżacjach - także we wnętrzach, w których nie ma tradycyjnego komina - powstał LEO 200.

Kominek gazowy LEO 200 ma aż 2 metry szerokości! Nowa propozycja firmy Kratki.pl zwraca jednak uwagę nie tylko gabarytami, lecz przede wszystkim nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, dbałością o komfort obsługi i bezpieczeństwo. Idealnie sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w salonie. Minimalistyczne wzornictwo gazowego kominka LEO 200 pozwala wykorzystać go jako centralny punkt aranżacji zarówno klasycznych, jak i niekonwencjonalnie urządzonych wnętrz.

Wiele wersji, wiele możliwości

Wkład gazowy LEO 200 to zamknięte urządzenie grzewcze zasilane gazem ziemnym - NG lub skroplonym gazem propan butan - LPG. Zaprojektowano go w czterech wersjach przystosowanych do rozmaitych warunków architektonicznych - z frontalnym, dwustronnym, a także trójstronnym przeszkleniem. Dzięki temu wkład można umieścić zarówno przy ścianie, jak i w rogu pomieszczenia.

Kominek ma dekoracyjną szybę odporną na działanie temperatury nawet 800°C. Minimalna ilość elementów stalowych wokół szyby i ukrycie ramki fasady dają niezakłócony widok płomieni.

Nowoczesność i wygoda

Dzięki zastosowaniu błękitnego paliwa czyszczenie wkładu ograniczone jest do minimum. Znika także problem systematycznego dokładania i przechowywania opału oraz usuwania popiołu. Kominkiem steruje się za pomocą pilota z wbudowanym termostatem. Jest też możliwość zaprogramowania temperatury na wybrany okres, a także regulacji wysokości płomieni. Działanie kominka LEO 200 jest w pełni niezależne od warunków panujących wewnątrz budynku. Ceramiczne drewienka lub ozdobne kamienie pozwalają uzyskać przyjemny efekt wizualny, do złudzenia przypominający płomień tradycyjnego kominka opalanego drewnem. 

Bezpieczna instalacja

Instalacja kominka gazowego LEO 200 jest nieskomplikowana, jednak podłączenie do instalacji gazowej powinno być wykonane przez specjalistę posiadającego odpowiednie uprawnienia. Montaż przewodów spalinowych wykonuje się w trakcie instalacji samego wkładu, mogą być one wyprowadzone przez dach lub przez ścianę. Stały dopływ powietrza z zewnątrz dostarczany jest przez system przewodów koncentrycznych. To także w pełni bezpieczne rozwiązanie, które uniemożliwia cofanie się spalin. Wkład posiada certyfikat CE i spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące zanieczyszczenia środowiska i zużycia energii.

Cena wkładu gazowego LEO 200 - w zależności od modelu - wynosi 14 000 - 16 000 zł.

źródło i zdjęcia: Kratki.pl