Podczas najważniejszych targów kuchennych Eurocucina w Mediolanie firma Miele zaprezentowała po raz pierwszy linię urządzeń do zabudowy ArtLine. Co w niej niezwykłego? Przede wszystkim brak uchwytów!

Choć od kilku lat w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach rządzą szafki bezuchwytowe, sprzęt AGD do tej pory wyłamywał się z gładkiej płaszczyzny frontów. Po raz pierwszy w ten dysonans przełamała marka Mile, prezentując linię sprzętu AGD Artline. Znajdziemy w niej piekarniki, urządzenia do gotowania na parze oraz urządzenia kombinowane całkowicie pozbawione uchwytów.

Dotknąć - tyle wystarczy, aby otworzyć urządzenia AGD z linii ArtLine. Nowatorska funkcja Touch2Open oparta jest na czułych sensorach umieszczonych we froncie m.in. piekarnika. Natomiast dzięki funkcji SoftOpen drzwiczki delikatnie uchylają się do pozycji poziomej.

Urządzenia z linii ArtLine to pomysł Miele na kompleksowe wyposażenie otwartych kuchni, zwłaszcza minimalistycznych, w których "mniej znaczy więcej". Sprzęt AGD do zabudowy ArtLine jest dostępny w kolorach BrilliantWhite, ObsidianBlack i w zupełnie nowym odcieniu GraphitGrey. Kolor ten wpisuje się doskonale w najnowsze trendy - jest chłodny i elegancki, doskonale wygląda w towarzystwie surowego kamienia czy betonu. 

Urządzenia ArtLine przeznaczone są do zabudowy w niszach o wysokości 45 lub 60 cm. Gładkie, szklane fronty ze zintegrowanym panelem sterowania można zlicować z frontami mebli, tworząc idealnie gładką płaszczyznę zabudowy. Jeśli jednak zechcemy, zestaw urządzeń bezuchwytowych możemy swobodnie uzupełniać innymi modelami z aktualnego portfolio Miele.

Są to sprzęty o minimalistycznym designem, w których znacznie ograniczono obecność wystających elementów: ekspresy do kawy, wyciągi, szuflady Gourmet, szuflady do pakowania próżniowego, urządzenia chłodnicze (w tym winiarki) oraz zmywarki Knock2Open. W tych ostatnich, drzwi otwierają się automatycznie po dwukrotnym, delikatnym stuknięciu we front. Takie rozwiązanie jest dostępne wyłącznie w zmywarkach Miele.

Ceny wybranych urządzeń z linii Artline:

  • urządzenie do pakowania próżniowego EVS 6214 - 9990 zł,
  • urządzenie do podgrzewania naczyń i utrzymywania ciepła ESW 6214 - 3990 zł,
  • urządzenie do gotowania na parze z piekarnikiem DGC 6800 - 17 990 zł,
  • urządzenie do gotowania na parze z piekarnikiem DGC 6860 - 22 990 zł,
  • piekarnik z kuchnią mikrofalową H 6800 BMX - 12 990 zł,
  • piekarnik H 6800 BPX i H 6860 BPX - 15 490 zł.

źródło i zdjęcia: Miele