Matowe wykończenie i trwała ochrona - Lazura Ochronna Długotrwała - Efekt Drewna łączy zalety oleju i lakieru. Dodatkowo nowy preparat daje bardzo modny efekt dekoracyjny - zachowuje naturalną fakturę drewna.

W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku produktów, które dają wykończenie satynowe lub z połyskiem, nowa lazura do drewna marki V33 nadaje malowanej powierzchni matową strukturę.

Dotychczas, aby zabezpieczyć drewno, olejowaliśmy je lub lakierowaliśmy. Olej wnika głęboko w pory drewna i pięknie podkreśla jego strukturę, nie pozostawiając na powierzchni widocznej powoki. Przez to jednak nie zapewnia długotrwałej ochrony i co rok olejowanie trzeba powtarzać. Z kolei lakier lub lakierobejca tworzy na powierzchni drewna grubą powłokę, która z czasem pęka i wyciera się.

Nowa lazura V33 łączy najlepsze właściwości oleju, głęboką penetrację, oraz lakieru - zabezpieczenie przed wymywaniem, promieniami UV oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. Lazura Ochronna Długotrwała - Efekt Drewna nadaje się do malowania nie tylko nowych powierzchni, lecz również do renowacji drewna wcześniej już zabezpieczanego innymi preparatami.

Przed malowaniem należy tylko drewno lekko przeszlifować drobnym papierem ściernym, aby wygładzić powierzchnię, i usunąć kurz. Samo malowanie jest łatwe, bo lazura nie kapie. Za pomocą pędzla, wałka nakładamy 2 warstwy preparatu, jeśli malujemy pistoletem - 3. Jednak największą zaletą lazury Efekt Drewna jest to, że nie ma potrzeby szlifowania przed nałożeniem kolejnej warstwy, oraz czas schnięcia - zaledwie 3 godz. Dzięki mikropenetracji w głąb porów drewna lazura na trwałe wiąże się z podłożem. Wzmacnia je, pozostawiając trwałą ochronę. Jest szczególnie zalecana na trudne gatunki drewna, doskonale chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Lazurą Ochronną Długotrwałą - Efekt Drewna można zabezpieczać zewnętrzne i wewnętrzne pionowe elementy drewniane, takie jak: elewacje, płoty, drzwi, okiennice, altany, wiaty, boazerie czy meble. Doskonale sprawdza się zarówno na europejskich, jak i na egzotycznych gatunkach drewna. Lazura nadaje się na drewno surowe i takie, które było wcześniej pokryte impregnatem, lazurą lub lakierobejcą. Nie powinno się jej stosować na powierzchnie olejowane, woskowane lub lakierowane.

 Pojemność i cena: 0,75 l - 48,50 zł; 2,5 l - 129 zł; 5 l - 219 zł.

źródło i zdjęcie: V33