Fajnie jest oglądać zdjęcia w katalogach, ale IKEA wie, że nasze codzienne życie wygląda inaczej. I właśnie motywem przewodnim nowego Katalogu IKEA 2017 stało się dostosowanie wnętrza domu do naszych nawyków i upodobań. Abyśmy we własnych czterech kątach mogli się czuć naprawdę u siebie...

Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu - taki podtytuł nosi Katalog IKEA 2017, który od poniedziałku 22 sierpnia 2016 r. już jest dostępny w Polsce. W jego tegorocznej edycji znajdziemy pomysły na urządzenie domu w taki sposób, abyśmy mogli być w nich naprawdę sobą.

Nie ma jednego przepisu na to, jaki powinien być idealny dom. Co więcej - dom wcale nie musi być idealny. Najważniejsze, by był w 100% nasz. Żebyśmy mogli żyć w nim po swojemu. O tym jest nowy Katalog IKEA 2017. Zachęca, byśmy zamiast tak bardzo przejmować się tym, co myślą o nas inni, skoncentrowali się na zaspokojeniu swoich potrzeb i pragnień. 

Katalog IKEA 2017 jest pełen nowości na wielu płaszczyznach - od nowych produktów, przez nowe wzory i materiały, aż po nowe niższe ceny. Znajdziemy tam również zapowiedzi nowych kolekcji. Już jesienią 2016 w sklepach pojawi się limitowana kolekcja SÄLLSKAP z drukowanymi wzorami i meblami do jadalni. Wiosną 2017 premierę będzie miała zaś prawdziwa gratka dla fanów designu - seria funkcjonalnych i mobilnych mebli IKEA PS 2017.

Poza tym po raz pierwszy w historii w Katalogu IKEA przeczytamy 13 felietonów - historii, które pokazują, czym są wartości IKEA widziane z codziennej perspektywy.

IKEA zbliża ludzi

Od września wznawia też działalność Kuchnia Spotkań IKEA - miejsce w centrum Warszawy, w którym możemy umówić się z rodziną lub przyjaciółmi na wspólne gotowanie. Do dyspozycji mamy 2 w pełni wyposażone kuchnie (na 10 i 16 osób) wraz z jadalniami, a w tej większej nawet z bawialnią dla najmłodszych. Wnętrza przeszły właśnie metamorfozę, dzięki której odwiedzający je goście będą mogli przekonać się, czym dla IKEA jest życie po swojemu w kuchni. 

Trudno czuć się naprawdę u siebie wśród obcych przedmiotów i ludzi. Dlatego IKEA zachęca, by zaprzyjaźnić się z tym się - i tymi - co wokół nas. Ośmiela, by przełamywać stereotypy i... ciszę w windzie z sąsiadem. Stąd projekt Dobrze mieć sąsiada - cykl spotkań sąsiedzkich, które odbywać się będą w soboty w parkach osiedlowych 10 polskich miastach. Najbliższe już 27 sierpnia! Będzie można przyjść z koszem piknikowym albo kupić przysmaki na miejscu i zjeść śniadanie w plenerze. IKEA zapewni miejsce do biesiadowania, gry i zabawy. Najważniejsze jednak, że będziemy mogli poznać swoich sąsiadów. Szczegóły na www.spotkania-sasiedzkie.pl.

źródło i zdjęcia: IKEA