Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny zaprasza na wystawę indywidualną malarstwa prof. Ewy Zawadzkiej zatytułowaną "Na krawędzi światła". Wernisaż odbędzie się we wtorek 16 maja 2017 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie. Podczas wieczoru otwarcia wystawy doskonałe wina zapewni marka Lutzville, goście będą mogli również skosztować whisky marki Chivas. O wrażenia kulinarne zadba ekipa Bez Ości.

Wystawa potrwa do 4 czerwca 2017 r. Będzie można ją odwiedzić także podczas warszawskiej Nocy Muzeów 20 maja 2017 r. - tego dnia Galeria Xanadu będzie otwarta dla zwiedzających do godz. 0:00. 

Ewa Zawadzka ukończyła Wydział Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Intermediów i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Przez wiele lat zajmowała się grafiką i rysunkiem. Zdobyła mocną pozycję w tych dziedzinach sztuki biorąc udział w znaczących wystawach grafiki na świecie i otrzymując wiele prestiżowych nagród. Była członkiem rady programowej Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, kuratorem Triennale Grafiki Polskiej oraz polskim kuratorem na Biennale Grafiki w Ljublanie i Miscolcu. Pisała o grafice oraz brała udział w konferencjach i międzynarodowych spotkaniach graficznych. Od 2002 r. zajmuje się głównie malarstwem, które pozwala jej na wykorzystanie większych formatów, budowanie struktur, podkreślenie siły i monumentalności formy. Na wystawie "Na krawędzi światła" zaprezentowane zostaną przede wszystkim prace z rozwijanych przez artystkę na przestrzeni wielu lat cykli malarskich "Materia ciszy" oraz "Ściany świata", wykonywane w autorskiej technice pozwalającej na budowanie na powierzchni płótna bogatych, niepowtarzalnych faktur.