Dobra wiadomość dla małych podróżników - na rynku pojawiła się Mappka, dzięki której można odkrywać świat z wykorzystaniem nowych technologii. Mappka to coś więcej niż interaktywna zabawka edukacyjna dla dzieci. To wyjątkowa i niespotykana dotąd kombinacja mapy na ścianę i specjalnej aplikacji rozszerzonej rzeczywistości na tablety oraz smartfony.

Nie ma lepszego sposobu na naukę niż poprzez zabawę i zaangażowanie! Mappka z jednej strony edukuje - pozwala dzieciom poznawać kulturę, historię, a nawet kuchnie całego świata, z drugiej wspaniale stymuluje wyobraźnię i twórczy potencjał dziecka oraz rozwija więzi z rodzicami. Dzięki Mappce mali i duzi podróżnicy uczą się wspólnie podczas zabawy, nawet tego nie zauważając!

Mappka to pierwsza edukacyjna mapa dla dzieci, która funkcjonuje z aplikacją rozszerzonej rzeczywistości. Nazwa Mappka pochodzi od połączenia mapy z aplikacją (appką). Mappka zawiera ponad 20 miejsc z całego świata: od starożytnych, takich jak posągi Moai czy ruiny Petry w Jordanii, do współczesnych, jak Wieża Eiffla czy Opera w Sydney. Dzięki aplikacji miejsca te można oglądać w 3D, przybliżać i obracać, interaktywnie odkrywać ciekawostki oraz przeglądać kolekcje zdjęć z najciekawszych zakątków świata. Na koniec każdej wyprawy istnieje możliwość sprawdzenia się w quizach! Młodsze dzieci mają okazję układać interaktywne puzzle.

Mappka to również ładna dekoracja pokoju dziecięcego. Jej kolorystyka i autorskie ilustracje na pewno zainspirują dziecko do poznawania świata, rozbudzą w nim wyobraźnię i żyłkę podróżnika. Mappka dostępna jest w dwóch formatach - B1 i B0, w zestawie z drewnianą, ręcznie robioną ramką z nowatorskim sposobem mocowania, dzięki któremu bez problemu można powiesić mapę na ścianie.

Jak działa Mappka?

Działanie Mappki jest proste - wystarczą cztery kroki, aby rozpocząć przygodę w świecie podróży. Pierwszy krok to zakup mapy do pokoju dziecka. Mapa będzie działała jako interaktywna przestrzeń do aplikacji. Drugi krok to pobranie aplikacji. Aplikacja Mappki działa na iPhone'ach i iPadach oraz telefonach i tabletach z systemem Android. Kolejny krok to rejestracja. Do zakupionej mapy dołączony jest specjalny kod, którym można odblokować wszystkie funkcje aplikacji i od tego momentu świat nie ma przed Twoim dzieckiem granic! Wspólnie możecie eksplorować miejsca, ciekawostki, zdjęcia oraz sprawdzać się w licznych konkursach.

Ceny Mappki zaczynają się od 159 zł. Można ją kupić na www.mappka.pl.