Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie dobierającej parametry gotowania, smażenia czy grillowania, mamy pewność, że przygotowywane przez nas potrawy będą perfekcyjne. W płytach zastosowano także rewolucyjne rozwiązanie – funkcję specjalną o nazwie Asystent Gotowania, która przeprowadzi nas krok po kroku przez cały proces przyrządzania wybranej potrawy. Strefa FlexiFull umożliwia natomiast wykorzystanie całej powierzchni grzewczej płyty.

ASYSTENT GOTOWANIA 

Wystarczy wybrać kategorię potrawy (np. kurczak, ryba) oraz sposób jej przyrządzenia (np. grillowanie, smażenie), aby płyta indukcyjna sama ustawiła optymalne parametry gotowania i na każdym kolejnym etapie podpowiedziała, co należy zrobić. W menu dostępnych jest aż 10 kategorii produktów spożywczych i 63 wariacje pozwalające na ich przygotowanie. Dzięki tej funkcji kucharze-amatorzy za każdym razem będą mogli być pewni uzyskanych efektów, a osoby bardziej doświadczone w kuchni i profesjonaliści wydobędą z przyrządzanych potraw najdoskonalsze walory smakowe. Możliwość uzyskania wskazówek na każdym etapie nie tylko upraszcza, ale też skraca czas przygotowania dań, co może być dodatkową zachętą do częstszego gotowania w domu.

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA

Dzięki systemowi FlexiFull, płyta rozpozna, gdzie zostało postawione naczynie. Urządzenie ma 8 cewek indukcyjnych, które pozwalają na stworzenie takiej samej liczby pól grzewczych. Wystarczy garnek lub patelnię postawić w dowolnym miejscu płyty, a automatycznie wykryje ona naczynie i stworzy niezależną strefę gotowania o dowolnym poziomie mocy. FlexiFull pozwala na optymalne rozmieszczenie na płycie garnków czy patelni o niestandardowych gabarytach, unikając przy tym nierównomiernego podgrzewania naczyń.

TECHNOLOGIA, KTÓRA MYŚLI ZA CIEBIE

Technologia 6. Zmysł aktywuje funkcje specjalne, które automatycznie ustawiają parametry pracy urządzenia. Przykładowo, kiedy gotujemy wodę, płyta ocenia temperaturę naczynia i dostosowuje poziom mocy, aby ciecz jak najszybciej doszła do wrzenia. Kiedy rozpuszczamy czekoladę, możemy mieć pewność, że się nie przypali i nawet gdy osiągnie idealną konsystencję, zostanie ona utrzymana dopóki nie zdejmiemy naczynia z powierzchni.

PAUZA

To funkcja, która wstrzymuje na pół minuty działanie płyty, nie resetując ustawień domyślnych. W tym czasie możemy przetrzeć ściereczką powierzchnię, jeśli coś wykipiało. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, gdyż w przypadku płyt indukcyjnych ważne jest, aby wszelkie zabrudzenia usuwać jak najszybciej. W ten sposób mamy gwarancję, że zachowamy urządzenie w doskonałej kondycji na lata.

BLASK NA DŁUŻEJ

Płyta W Collection ma specjalną powłokę iXelium™, która ułatwia utrzymanie urządzenia w doskonałej kondycji. Do czyszczenia wystarczy stosować miękką ściereczkę nasączoną wodą lub płynem do mycia naczyń.