15 września 2017 r., w Galerii Sztuki Socato we Wrocławiu, odbyła się gala finałowa 7 Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew". W Galerii i na Placu przed nią zgromadził się znaczny tłum chcący poznać nazwiska laureatów tego rozpoznawalnego konkursu artystycznego.

Podczas wernisażu otwierającego wystawę ogłoszono laureatów:

  • Grand Prix w kategorii "malarstwo" otrzymała Alicja Kubicka (ASP Gdańsk) za obraz "W sobotę, w południe".
  • Grand Prix w kategorii "formy przestrzenne" przyznano Karolinie Buczkiewicz (ASP Wrocław) za prace z cyklu "Eksperyment społeczny".
  • Jury przyznało Wyróżnienia Honorowe Magdalenie Kielak (ASP Kraków, ASP Gdańsk) oraz Michałowi Cyganowi (ASP Katowice).
  • Nagrodę Publiczności zdobył Wojciech Roskosz (ASP Wrocław).

Przegląd to ogólnopolski konkurs dla absolwentów studiów magisterskich z 2016/17 r. wyższych uczelni artystycznych połączony z wystawą konkursową. Dla artystów jest szansą na udział w ciekawej zbiorowej wystawie, w gronie rówieśników, w dobrym miejscu z życzliwą i otwartą publicznością. Dla Państwa jest to doskonała okazja, by przekonać się "co piszczy" w sztuce i jak różnorodna jest sztuka jednego pokolenia.

Podczas tegorocznej wystawy finałowej prezentowane są prace 17 artystów: Justyna Andrzejewska, Paweł Baśnik, Karolina Buczkiewicz, Joanna Czerwińska, Michał Cygan, Zuzanna Czajkowska, Magdalena Kielak, Alicja Kubicka, Piotr Tadeusz Mosur, Grażyna Mrowiec, Ignacy Oboz, Wojciech Roskosz, Patryk Różycki, Katarzyna Rutkowska, Michał Rutz, Joanna Sitarz, Artur Wiernicki.

To nie koniec Przeglądu, wystawa jest otwarta do 12 października 2017 r., czekają też na nas wydarzenia towarzyszące, wśród nich m.in. otwarta dyskusja wokół oceny sztuki pt. "Przepytujemy jury" zaplanowana na 5 października 2017 r.