Ciemne barwy coraz odważniej zaznaczają swoją obecność we wnętrzach. Szarości, grafity, granaty i czernie pojawiają się na ścianach, meblach i w dodatkach. Nic dziwnego - nadają wnętrzom klasy, wyrazu i zdecydowanie dodają charakteru. Marka Laminam z płytami Calce Nero wpisuje się w opanowującą świat designu modę i wkracza z nią do kuchni.

Szarości i czernie, chociaż w modzie uchodzą za najbardziej uniwersalne barwy, we wnętrzach niekiedy budzą obawy - zarówno jeśli chodzi o wizualny efekt, jak i ich funkcjonalność. Obecnie jednak ciemne kolory są coraz chętniej i śmielej wprowadzane do mieszkań i domów. Świat designu wręcz oszalał na punkcie nasyconych grafitów czy antracytów. Dzięki spiekowi kwarcowemu z kolekcji Calce Nero od włoskiej marki Laminam głęboki i intensywny kolor może pojawić się nawet tam, gdzie do tej pory nie miał racji bytu.

Płyty Laminam XL 12+ powstały z myślą o kuchennych blatach, wyspach, a nawet ścianach. Są idealnie cienkie i płaskie, dlatego nie przytłaczają wnętrza i nie ujmują wdzięku elementom zabudowy czy istotnym detalom. Wręcz przeciwnie - stanowią ich subtelne dopełnienie. Calce Nero to grafitowa czerń, która nadaje wnętrzu klasy, stylu i przede wszystkim - charakteru. Odważniejsi mogą ją połączyć z ciemnymi meblami, by osiągnąć wnętrze totalne, a ci bardziej ostrożni ocieplić ją drewnem lub zdać się na klasyczny duet i uzupełnić ją białymi szafkami.

Kuchenne blaty to powierzchnie szczególnie wymagające. Wykorzystywane są podczas przygotowywania potraw, gotowania i spożywanie posiłków. Blaty Calce Nero od Laminam to idealne tło dla kulinarnych eksperymentów, dzięki swojej wytrzymałości sprostają wszystkim kuchennym wyzwaniom. Spieki kwarcowe są niezwykle odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia ciężkimi przedmiotami, jak i zarysowania nożem. Bez obaw można bezpośrednio stawiać na nich rozgrzane naczynia kuchenne, gdyż są odporne na skrajne temperatury.

Spieki kwarcowe można wykorzystać nie tylko na kuchennych blatach, lecz także na ścianie, gdzie będą stanowić doskonałe zabezpieczenie przed wodą w strefie zmywania, a także przed wszelkimi plamami podczas gotowania. Niegroźny jest im nawet sok z cytryny czy czerwone wino. Nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji, a ponadto przeciwdziałają rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. Grafitowa czerń Calce Nero może więc być użytkowana przez lata, nie tracąc swojej urody i intensywnej barwy.

Spieki kwarcowe Laminam to wielkoformatowe płyty, które powstają z naturalnych surowców, w tym kwarcu i skał granitowych. Odkąd ten innowacyjny materiał pojawił się na polskim rynku, był stosowany głównie do wykończenia ścian, podłóg i elewacji. Płyty Laminam XL 12+ dodatkowo wzmocnione zostały o siatkę z włókna szklanego. Producent stworzył je z myślą o projektowaniu i wykonywaniu z nich blatów i wysp kuchennych. Stąd też są one dostępne w niespotykanym dotąd rozmiarze 324 cm x 162 cm oraz grubości 12 cm. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii spieki kwarcowe od Laminam charakteryzują się wyjątkową trwałością, na którą firma udziela aż 25-letniej gwarancji. Ponadto cechuje je proekologiczny charakter: nie emitują żadnych substancji do środowiska i mogą być łatwo poddane procesowi recyklingu.

Więcej informacji o płytach Laminam Poland: http://www.laminam.pl/.