"Który grzejnik pozwoli szybko uzyskać idealną temperaturę?" - to częste pytanie, które słyszą sprzedawcy. Odpowiedzią na nie jest promiennik, który ogrzewa za pomocą aluminiowej płyty promieniującej. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy nim na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu.

Szybki wzrost temperatury

Szybkość narastania temperatury zależy od reaktywności urządzenia, do obliczenia której przyjmuje się wzrost temperatury pomieszczenia o 3,5 st. C. Element grzewczy urządzeń, które szybko nagrzewają pomieszczenie:

  • wykonany jest z materiału o odpowiednim przewodnictwie
  • posiada dużą powierzchnię promieniowania cieplnego, dzięki której zmagazynowana energia, oddawana jest do otoczenia bardzo szybko.

Rozwiązaniem aluminium

Lekkie i reaktywne aluminium zaspokoi potrzeby tych, którzy chcą:

  • szybkiego wzrostu temperatury
  • jednorodnego i stałego ciepła
  • powietrza dobrej jakości.

Ciepło w każdym zakątku...

Element grzewczy Tatou stanowi płyta promieniująca, która wykonana jest z aluminium. Dzięki niej:

  • ciepło rozprzestrzenia się w wielu kierunkach, co gwarantuje szybkie dotarcie do każdej części pomieszczenia.
  • różnica temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem jest niewielka (rozwiązanie do wysokich pomieszczeń o dużej kubaturze)
  • otrzymujemy efekt podobny do promieniowania słonecznego.

Sterowanie przez telefon

Aby zdalnie zarządzać pracą grzejnika Tatou, przez telefon lub tablet, wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera internetowego. Następnie pobieramy darmową aplikację mobilną, która umożliwia szczegółową kontrolę:

  • parametrów pracy grzejnika
  • bieżących kosztów jego eksploatacji.

Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa, dzięki czemu każda zmiana poczyniona bezpośrednio na termostacie, będzie widoczna w aplikacji i na odwrót.

Energooszczędne czujniki.

Promiennik posiada czujnik ruchu i światła, dzięki którym obniża temperaturę, gdy nie wykryje obecności ludzi, ani zwierząt, a także podczas nocy. Z kolei sensor otwartego okna automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia, na czas wietrzenia pomieszczenia.

Inteligentne sterowanie

Ten grzejnik z oferty Atlantic Polska wyposażono w samouczący się system inteligentnego sterowania, który zbiera i analizuje dane o swej pracy, a następnie planuje, w skali tygodnia, produkcję i zużycie energii. Dzięki sensorom ruchu i światła, automatycznie dostosowuje pracę urządzenia do nieprzewidzianych okoliczności, jak np. wcześniejszy powrót z pracy czy dłuższa nieobecność użytkowników.

Oszczędność energii

Gdy zarządzamy pracą tego urządzenia, wykorzystując wszystkie funkcje jego sterowania, możemy zaoszczędzić do 45% energii w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego. Jest to możliwe, gdyż grzejnik dostosowuje się do otoczenia.

Tatou dostępny jest w wersji 1000 W, 1500 W lub 2000 W, a jego cena wynosi od 1044 zł do 1240 zł.

Promiennik ciepła przeznaczony jest dla tych, którzy chcą szybkiego wzrostu temperatury, zaawansowanych funkcji sterowania i oszczędności energii. Te 3 elementy zapewnią dobry klimat w domu lub mieszkaniu.