Trendy w designie zmieniają się już prawie tak szybko jak te na wybiegach. Istnieją jednak style aranżacji wnętrz, które zawsze pozostają na czasie. Do niewątpliwych "evergreenów" należy styl klasyczny.

Bez względu na to czy meblujemy podmiejską posiadłość czy kilka metrów kwadratowych kawalerki w śródmieściu, styl klasyczny daje poczucie bezpieczeństwa. Tak przytulnie urządzone wnętrze to rozwiązanie dla tych, którzy w domu szukają wytchnienia od zabieganej codzienności. Do kuchni, serca domu, gdzie codziennie spotykają się domownicy, a niejednokrotnie również podejmujemy gości, pasuje nieprzesadzona elegancja stylu klasycznego.

Ponadczasowe i charakterystyczne dla klasyki frezowane fronty znajdziemy w kolekcjach Chalet, Sylt i Castello marki Verle Küchen. Fronty dostępne są w kilkunastu kolorach. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, nawet zaryzykować elegancką czerń. Trochę bardziej wymagająca w codziennej pielęgnacji, ale nadająca wnętrzu dodatkowego szyku. Mniejszą czy słabiej doświetloną kuchnię rozjaśnią szafki w jasnym beżu, różnych odcieniach kremowego czy zgaszonej bieli.

Bez względu na kolor mebli, strzałem w dziesiątkę w przypadku stylu klasycznego jest dodanie do aranżacji faktury drewna. Pasować będzie zarówno położona na ścianie jak tradycyjna boazeria, ale również jako dekor laminowanych blatów.

Klasyczna zabudowa kuchenna oferowana przez współczesnych producentów, takich jak Verle Küchen stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Za ponadczasowymi meblami kryją się nowoczesne rozwiązania. Światło to podstawa w każdym wnętrzu. Verle stwarza w tej kwestii wiele możliwości. Oświetlenie blatów roboczych subtelnie ukryte jest w górnej zabudowie, umożliwiając wygodne przygotowanie posiłków o każdej porze dnia i nocy. Z kolei różnego rodzaju systemy cargo perfekcyjnie organizują produkty i akcesoria.

W stylu klasycznym możemy zdecydować się na dynamizujące kontrasty. Do jasnych mebli dodać odrobinę ciemniejsze blaty i dodatki. Albo pozostać przy bezpiecznych połączenia - ciepłe odcienie frontów zestawić z pastelowymi ścianami. Urządzając wnętrze klasyczne ważne jest, aby dążyć do jak największej harmonii.

W katalogu Verle Küchen możemy znaleźć szeroki wybór stylowych uchwytów Ale nie znaczy to, że nowoczesna bateria, najbardziej zaawansowany sprzęt AGD np. Siemens, czy stalowy zlewozmywak nie znajdą swojego miejsca w naszej aranżacji, ale pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Klasyka nie równa się zestawowi staromodnych bibelotów. Strategicznym partnerem Verle Küchen jest marka Siemens.