W dniach 16-17 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Patyna Market w Hali Gwardii. Największa polska platforma z przedmiotami vintage i ulubione miejsce spotkań warszawiaków łączą siły, aby stworzyć stałe, cykliczne targi z wyselekcjonowanym designem sprzed lat. Premierowa odsłona Marketu odbędzie się pod hasłem „Renowacje”.

Idea

Od czerwca br. raz w miesiącu przestrzeń Hali Gwardii na cały weekend zmieni się w Patyna Market  - bazar z unikatowymi przedmiotami, prezentowanymi przez profesjonalne butiki, najlepszych kolekcjonerów i hobbystów z wyjątkowymi kolekcjami. Każda z imprez skupi się wokół innego tematu przewodniego, w ramach którego zostanie stworzona wyjątkowa selekcja przedmiotów, a także wykłady, warsztaty oraz tematyczne wydarzenia towarzyszące.

Organizatorzy Patyna Market chcą aktywizować kolekcjonerów - zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich - oraz rzemieślników, dlatego w obrębie marketu funkcjonować będzie giełda, na której można będzie (po uprzedniej akceptacji organizatorów) wystawić własne przedmioty. Pojawi się także tablica ogłoszeń dla rzemieślników zajmujących się renowacją.

Zarówno twórcom Patyny, jak i Hali Gwardii zależy na przywróceniu mody na to, co dobrze znane, pokazaniu jego piękna i funkcjonalności oraz nadaniu nowego znaczenia, dlatego wspólne działania obu marek to mariaż idealny. Hala Gwardii to wzorowy przykład rewitalizacji przestrzeni przy wyeksponowaniu jej największych zalet, a przy tym jedno z moich ulubionych miejsc na mapie Warszawy. Możliwość współpracy z Halą to dla Patyny szansa na zaprezentowanie warszawiakom najpiękniejszych przykładów designu vintage. Dzięki obecności Patyny w Hali, mamy szansę zaprosić najznakomitszych sprzedawców oraz spotkać się na żywo z rzeszą entuzjastów pięknych przedmiotów sprzed lat - mówi Emilia Obrzut, twórczyni i CEO Patyna.pl

Misją Hali Gwardii od samego początku, poza funkcją handlowo-gastronomiczną, jest integrowanie i inspirowanie warszawiaków do wspólnego działania, dlatego w centralnej części Hali przewidziano przestrzeń na organizację cyklicznych wydarzeń, imprez okolicznościowych, animacji kulturalnych i edukacyjnych. Chcemy tu, w Hali Gwardii, proponować program i tematy, które będą przyciągać warszawiaków, otwierać ich na dyskusję, edukować i dawać szansę spotkania się z wyjątkowymi osobami. Cieszymy się, że od czerwca w murach Hali Gwardii będziemy gościć nowy projekt, realizowany wspólnie z platformą Patyna.pl, który może dać warszawiakom moc niezwykłych inspiracji i doświadczeń - mówi Krystyna Chami, CBR Events, operator Hali Gwardii.

Sobota, 16 czerwca 2018

Godz. 10.00-20.00
Targi z wyselekcjonowanym designem sprzed lat

Godz. 14:00-15.00
Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Frańczakiem, kolekcjonerem szkła, ekspertem w dziedzinie porcelany, a przede wszystkim właścicielem Pracowni Rewitalizacji Szkła Vitrarius. Kontynuując temat przewodni pierwszej edycji targów vintage - RENOWACJE - nasz gość opowie o niezwykłym procesie naprawy szkła użytkowego, jak również zdradzi tajniki mistrzostwa technologii powojennej ceramiki.

Niedziela, 17 czerwca 2018

Godz. 10.00-17.00
Targi z wyselekcjonowanym designem sprzed lat

Godz. 13.00-16.00
Warsztaty z renowacji mebli prowadzone przez Daniela Stoińskiego. Proces renowacji mebla Daniel przedstawi krok po kroku, nie tylko w teorii, ale też w praktyce. Odrestaurowany wspólnymi siłami mebel zostanie po zajęciach przekazany na aukcję wspierającą Schronisko w Korabiewicach.

Daniel Stoiński - twórca projektów Pikasy Sklep i Daniel Stoiński Redesign. Wielbiciel powojennego designu, dla którego ratowanie przed stratą i zapomnieniem meblowego dziedzictwa stało się życiowym priorytetem i pasją.

Udział w warsztatach kosztuje 40 zł i odbywa się na podstawie zapisów mailem kontakt@patyna.pl (liczba miejsc ograniczona)

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat Patyna Market w Hali Gwardii na profilu wydarzenia na FB Hali Gwardii i Patyna.pl.


Organizatorzy

Patyna.pl to pierwszy na polskim rynku marketplace z wyjątkowymi przedmiotami vintage. Szczególnymi względami na platformie cieszy się powojenne polskie wzornictwo. Odbiorcami Patyny są eksperci i posiadacze niewielkich, lecz wartościowych kolekcji.

Patyna, oprócz działalności sprzedażowej, edukuje w zakresie designu, prowadząc bloga, produkując limitowane serie przedmiotów inspirowanych vintage, wydając poradniki dla kolekcjonerów, m.in. „Zacznij kochać dizajn”, a także organizując wystawy i pop-upy.

Hala Gwardii to nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy. Koncepcja i oferta Hali oddaje klimat kultowych obiektów na świecie, które łączą ze sobą rolę targu i miejsca kulturalno-integracyjnego. Są to m.in. lizbońskie Mercado da Ribeira czy Mercado Boqueria w Barcelonie.

To także miejsce, które odwołuje się do historii i chwil triumfu polskich bokserów, którzy właśnie w Hali Gwardii pod okiem trenera Feliksa „Papy” Stamma zwyciężali z najlepszymi.