Łazienka to jedno z najciekawszych i czasami najtrudniejszych pomieszczeń do urządzenia. Możliwości i pomysłów na jej aranżację możemy mieć całą gamę, jednak ważne jest, by myśleć również o jej funkcjonalności. Kluczem do udanej aranżacji jest personalizacja wnętrza, która pozwoli na dostosowanie pomieszczenia do naszych potrzeb i wymagań. Oczekiwaniom klientów sprostała marka Radaway wprowadzając na polski rynek grawery na szkle kabin prysznicowych. Redakcja "Czasu na Wnętrze" uczestniczyła w konferencji producenta.

Grawer z zimowym szronem, a może zdjęciem z wakacji? Możliwości jest sporo!

Elementem, który najbardziej zainteresował dziennikarzy była z pewnością usługa grawerowania. Dotychczas grawer kojarzył się przede wszystkim z pamiątkową biżuterią. Okazuje się jednak, że taka forma personalizacji łazienki cieszy się dużym zainteresowaniem.

Usługę laserowego grawerowania znajdziemy w ofercie Radaway. Wzór można wybrać z bazy, którą zaprojektowali najlepsi studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Istnieje także możliwość dostarczenia własnego projektu np. liści bananowca, drzewa, portretu ulubionego idola, a nawet zdjęcia z wakacji.

Wybierając usługę grawerowania nie musimy martwić się o jego trwałość. Grawer umieszczany jest zawsze na zewnętrznej stronie szyby, dzięki czemu hartowane szkło nie traci swoich właściwości i jest łatwe do utrzymania czystości.

- Technologia grawerowania jaką proponuje Radaway, gwarantuje, że mimo upływu czasu, wzór pozostanie tak samo intensywny, jak na początku. Dodatkowo, nałożona od wewnętrznej strony szyby ochronna powłoka EasyClean zabezpieczy kabinę przed zanieczyszczeniami. Atutem usługi jest też możliwość zastosowania jej w kilu wariantach szkła m.in.: przejrzystym, brązowym, grafitowym i Mirror - mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Co to jest szkło Mirror? To nic innego jak szkło kabiny pokryte lustrzaną powłoką, na którym również można wygrawerować dowolny wzór np. barokowy.

Nietypowe wnętrze? Żaden problem!

Skosy, wnęki, słupy konstrukcyjne, ścianki działowe czy niewielki metraż łazienki nie muszą być problemem podczas jej aranżacji. Co więcej mogą stać się jej atutem i nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Aby łazienka, w której występują skosy lub wnęki była funkcjonalna, należy zagospodarować w niej dostępne przestrzenie np. stawiając w nich kabinę prysznicową. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi program "Na miarę", który pomoże dopasować produkt do skosów pod względem wysokości i szerokości.

Gdy mamy do czynienia z wnętrzem, w którym występuje słup konstrukcyjny - warto go podkreślić, ponieważ będzie piękną ozdobą. Radaway jest w stanie przygotować kabinę, której drzwi wnękowe obudują filar i staną się jego integralną częścią. Takie rozwiązanie urozmaici wygląd kabiny, która będzie pełnić w łazience rolę dekoracji.

- Dzięki programowi "Na miarę" jesteśmy w stanie dopasować kabinę prysznicową do każdej sytuacji aranżacyjnej. Stworzyliśmy konfigurator kabin niestandardowych, dostępny na naszej stronie internetowej, dzięki któremu każdy jest w stanie samodzielnie dobrać i zamówić produkt szyty na miarę swojej łazienki. - mówi Hanna Błaszak.

Rozwiązań, które możemy zastosować podczas urządzania łazienki jest wiele. Jednak to, czy będziemy czuli się w niej komfortowo lub lubili w niej przebywać, zależy od dobrego projektu, który uwzględnia nasze potrzeby i upodobania.