Grupa OKNOPLAST wprowadziła do sprzedaży rozwiązania smart home umożliwiające sterowanie drzwiami, oknami i roletami za pomocą aplikacji na mobilnym urządzeniu, pilota lub włączników montowanych na ścianie. Redakcja "Czasu na Wnętrze" uczestniczyła w konferencji marki.

Co nas zaskoczyło? Co jest nowością? Poniżej nasze TOP 3!

Inteligentne Okno

Inteligentne Okno to okno przyszłości, które daje możliwość oglądania ulubionego filmu, przeszukiwania internetu, korzystania z komunikatorów (w tym Skype’a), a nawet prowadzenia prezentacji dla klientów na powierzchni przeszklenia.

Inteligentne Okno wyposażone jest w matrycę LCD typu transparent z integrowanym panelem dotykowym. W ten sposób możemy wyświetlać na szybie wszelkiego rodzaju obrazy, np. filmy, strony internetowe, prezentacje, aplikacje itd., oraz zarządzać nimi łatwo i wygodnie, jak na urządzeniu dotykowym.

Smart Home OKNOPLAST

Grupa OKNOPLAST wprowadziła do sprzedaży rozwiązania smart home umożliwiające sterowanie drzwiami, oknami i roletami za pomocą aplikacji na mobilnym urządzeniu, pilota lub włączników montowanych na ścianie.

W ten sposób możemy jednym przyciskiem w telefonie wpuścić kogoś do mieszkania, gdy jesteśmy w pracy, czy zamknąć okna w domu, kiedy zbliża się burza, a my na przykład właśnie robimy zakupy w pobliskim sklepie. Warto także zwrócić uwagę, że obsługa domu oparta na aplikacji daje ogromne możliwości poszerzania tego typu rozwiązania o sterowanie kolejnymi sprzętami w gospodarstwie domowym.

Smart Voice OKNOPLAST

Firma jako pierwsza na świecie zaoferowała przełomowe na rynku rozwiązanie sterowania oknami, drzwiami zewnętrznymi i drzwiami tarasowymi za pomocą głosu. Dla użytkownika system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala sytemu.

Kolejny krok to użycie konkretnych komend głosowych, na które reaguje inteligentne rozwiązanie. Voice OKNOPLAST można zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, roletach czy drzwiach tarasowych. Co bardzo istotne, rozwiązania głosowe są wygodne i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Zaletą jest także fakt, że w przyszłości warianty będzie można rozbudowywać o kolejne elementy inteligentnego domu.

Poniżej obejrzycie krótki reportaż z wydarzenia.