Bardzo cichy, energooszczędny, o najwyższej wydajności na rynku. Rekuperator do wentylacji zdecentralizowanej firmy Vasco to rozwiązanie zapewniające optymalny zdecentralizowany system wentylacyjny z odzyskiem ciepła.

Obecnie wentylacja to absolutna konieczność. Aktualne przepisy budowlane nakładają na budujących nowe domy obowiązek stosowania rozwiązań energooszczędnych, w tym również odzysku ciepła z wentylacji. Te same regulacje obowiązują również przy termomodernizacji. W przeszłości często popełniono błędy ocieplając dom styropianem i wymieniając okna na szczelne, ale bez rozwiązania kwestii właściwej wentylacji. Często w takich mieszkaniach pojawiły się problemy z wilgocią i grzybem. Dlatego dla domów podlegających termomodernizacji firma Vasco zaproponowała nowe rozwiązanie: wentylację zdecentralizowaną.

Koncepcja jest genialna w swojej prostocie: zasysanie świeżego powietrza i odprowadzanie zużytego odbywa się przy pomocy jednej jednostki wentylacyjnej. Nie ma konieczności budowy całego systemu kanałów, a mimo tego możliwe jest zapewnienie optymalnej, energooszczędnej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła! Wystarczy po prostu zamontować rekuperator do wentylacji zdecentralizowanej w wybranym miejscu. Jedynym warunkiem jest, by wybrana ściana, była ścianą zewnętrzną. Urządzenia do wentylacji zdecentralizowanej firmy Vasco są idealne do remontów termomodernizacyjnych oraz do uzupełniania istniejących mieszkań o system wentylacyjny, którego mieszkania te nie posiadają. Rozwiązanie to umożliwia właścicielom mieszkań podniesienie swojego komfortu życiowego w efektywny sposób niewymagający większego wysiłku i remontów.

Rekuperator decentralny D60:

  • bardzo cicha praca, 
  • energooszczędność i wymiennik ciepła, 
  • łatwy montaż, 
  • łatwość użytkowania, 
  • łatwy w utrzymaniu.

Więcej informacji na: www.vascoart.pl