Kolekcja wielkoformatowych płyt ceramicznych Pietrasanta od Ceramiki Tubądzin została zakwalifikowana do finału konkursu Dobry Wzór 2018.

Zwycięzca zostanie wyłoniony podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 października 2018 w Warszawie w siedzibie organizatora konkursu - Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Ciesząca się dwudziestopięcioletnią tradycją nagroda Dobry Wzór to pierwsze w Polsce wyróżnienie przyznawane produktom, cechującym się nadzwyczajną estetyką.

Do tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu zgłoszono w sumie 192 produkty i usługi w dziewięciu kategoriach. Były oceniane według kryteriów: cech wizualnych oraz ekonomicznych oraz wartości wyróżniających. Aby przejść do dalszego etapu, produkt musiał otrzymać pozytywną ocenę Ekspertów w każdym z kryteriów.

Wyróżnione kolekcje zostaną zaprezentowane na wystawie Dobry Wzór, która oceniana jest przez ekspertów i projektantów jako najlepszy wernisaż, poświęcony designowi w Polsce.

Ceramika Tubądzin to pierwszy polski producent, który wprowadził na rynek wielkoformatowe gresy, sięgające swym rozmiarem 240x120 cm. Kolekcja Pietrasanta inspirowana jest klasyczną elegancją marmuru karraryjskiego. Płyty dostępne są w wielu formatach oraz wersji polerowanej i matowej.

Ceramika Tubądzin od ponad trzech dekad tworzy płytki, które łączą najświeższe trendy w designie z walorami użytkowymi. Docenienie wielkoformatowej kolekcji Pietrasanta przez kapitułę konkursu Dobry Wzór 2018 świadczy o tym, że płyty Tubądzina stanowią punkt odniesienia w kategoriach designu i tworzenia wyjątkowych przestrzeni.