Za nami uroczysty Grand Opening Cosentino w Polsce. To kolejny krok wzmacniający coraz wyraźniejszą obecność Grupy w Europie. Nowo otwarte Centrum ma 3500 m² powierzchni biurowych i magazynowych, które mogą pomieścić około 10 000 płyt, jest efektem inwestycji w wysokości ponad miliona euro. W oficjalnej uroczystości wzięli udział między innymi Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama, Pedro Parra - Wiceprezes ds. handlowych Grupy Cosentino, Hendrik Willems - Dyrektor Regionalny Grupy Cosentino oraz Miguel Sierra - Dyrektor Generalny Cosentino Polska, a także ceniona krytyk designu dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Grupa Cosentino, hiszpańska firma o zasięgu globalnym, będąca liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów powierzchniowych dla branży architektonicznej i wzornictwa, zainaugurowała swoją obecność w Polsce. Nowo otwarte Centrum obsłuży cały kraj, dzięki czemu Grupa rozszerzy i wzmocni swoją pozycję w Europie.

Otwarcie magazynu w Polsce, oznacza, że firma ma już 47 Centrów i magazynów logistycznych rozmieszczonych w 16 krajach na całym kontynencie. Jednak na tym nie poprzestaje.

Jednym z założeń działalności przedsiębiorstwa jest zwiększanie zasięgu geograficznego i samodzielne kontrolowanie dystrybucji towarów. W efekcie Grupa staje się jedną z wiodących hiszpańskich firm o największym zasięgu międzynarodowym.

Centrum, którego budowa pochłonęła ponad 4 miliony złotych, wliczając inwestycje w aktywa trwałe i wstępne zaopatrzenie, znajduje się w miejscowości Parzniew, położonej na zachód od Warszawy. Ma 3500 m² powierzchni biurowej i magazynowej, na której zmieści się około 10 000 płyt. Zespół pracowników obsłuży - bez pośredników - cały polski rynek.

Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 13 września 2018 roku.

Podczas tego spektakularnego wydarzenia obecnych było około 200 osób. Wśród nich znalazła się liczna grupa klientów i współpracowników firmy, przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych, projektanci i architekci, autorytety z branży wnętrzarskiej oraz pracownicy mediów środkowoeuropejskich.

Spotkanie poprowadziła ceniona krytyk designu, dr Krystyna Łuczak-Surówka. Uczestnicy inauguracji mieli też okazję wysłuchać jej wyjątkowej prelekcji. Swoją obecnością spotkanie uświetnił także światowej sławy designer - Robert Majkut, który oczarował wszystkich opowieścią o kamieniu w architekturze.

Wieczór uatrakcyjniała także muzyka na żywo, połączona z pokazami tańca flamenco. W evencie uczestniczyli oficjalni przedstawiciele Ambasady Hiszpanii, w tym Ambasador Francisco Javier Sanabria Valderrama, Radca do spraw Ekonomicznych i Handlowych Mariano Muñoz oraz Marcin Siemdaj, Dyrektor Agencji Promocji Regionu Andaluzji Extenda - instytucji, które objęły patronat honorowy nad wydarzeniem. Ze strony Grupy Cosentino na otwarciu byli obecni: Pedro Parra (VP Sales Europe), Hendrik Willems (Dyrektor Regionalny Cosentino Netherlands and Poland) i Miguel Sierra (Dyrektor Generalny Cosentino Polska).

Jak mówi Pedro Parra (wiceprezes handlowy Cosentino na Europę): Naszym celem jest rozwój w Europie. Wejście do Polski to kolejny krok w rozwoju polityki dywersyfikacji geograficznej oraz kontroli nad usługami i dystrybucją. To Centrum znajduje się w strategicznym punkcie, który cieszy się pełną autonomią i zdolnością dystrybucji na cały kraj. Rynek polski silnie się rozwija, a w ostatnich latach wzrost PKB wynosi powyżej 3%. Polacy wydają dużo na swoje mieszkania i konsumpcję, dlatego tak wyjątkowe produkty jak Dekton® mają szansę zaistnieć zarówno w projektach architektonicznych, jak i wyposażeniu kuchni i łazienek, gdzie już teraz zajmujemy miejsce w czołówce.

Europa, łącznie z Iberią, jest drugim głównym rynkiem firmy Cosentino - wypracowuje 30% ogólnej sprzedaży. Warto zauważyć, że Grupa weszła na arenę międzynarodową w 1999 roku, otwierając swoje przedstawicielstwo w Holandii.

W ciągu niespełna 20 lat odnotowała stały wzrost, zarówno jeśli chodzi o udział w rynku, jak i powstawanie kolejnych oddziałów. W tym roku otwarte zostaną nowe Centra w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Europie Środkowej i Skandynawii.

Więcej informacji na: www.cosentino.com/es