Bateria filtrująca na kapsułki Franke Vital zdobyła nagrodę TOP DESIGN 2019 award w kategorii kuchnia. Jury doceniło umiejętne połączenie innowacyjnej technologii z prostym, uniwersalnym wzornictwem. Model można obejrzeć na wystawie finalistów konkursu odbywającej się w ramach targów Arena Design w Poznaniu do 15 marca.

Zwycięzca konkursu TOP DESIGN award 2019

Międzynarodowy konkurs TOP DESIGN award promuje wzornictwo na najwyższym poziomie. Już zakwalifikowanie się do grupy finalistów wskazuje na zaawansowany wzorniczo i jakościowo charakter produktu.

W kolejnym etapie jego oceny dokonuje niezależne jury złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie designu. Konkurs TOP DESIGN towarzyszy poznańskim targom Arena Design, jednej z najważniejszych imprez branży wyposażenia wnętrz w Polsce.

Fot. Franke Vital

Tradycyjnie już pierwszego dnia targów ogłaszane są wyniki konkursu, w którym w tym roku nagrodę w kategorii kuchnia zdobyła bateria filtrująca na kapsułki Franke Vital.

Jury doceniło umiejętne połączenie w niej innowacyjnej technologii z prostym, uniwersalnym wzornictwem. Wystawa Arena Design odbywa się podczas targów Meble Polska w dniach 12-15 marca 2019 w Poznaniu.

Bateria filtrująca na kapsułki Franke Vital

Bateria Vital to nie tylko jedna z nowości Franke, lecz przede wszystkim przełomowe rozwiązanie. W odróżnieniu od podobnych urządzeń, Vital wyposażony jest w kapsułkowy system filtracji wody zintegrowany z samą baterią. Zatem nie wymaga montażu żadnych dodatkowych urządzeń pod zlewozmywakiem.

Bateria zapewnia stały dostęp do znakomitej jakości wody i pozwala na rezygnację z kupowania wody butelkowanej. Oznacza to większą wygodę, a także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Fot. Franke Vital

Innowacyjny filtr kapsułkowy wystarcza do przefiltrowania 500 litrów wody. Technologia Franke pozwala na usunięcie 99,9% bakterii i wirusów. Woda pozbawiona jest osadów i rdzy, a przy okazji również mikrocząsteczek plastiku.

Konieczność wymiany wkładu filtrującego sygnalizuje dioda, a same filtry będzie można zamówić przez Internet z dostawą do domu.

Baterie Vital dostępne będą w trzech wersjach i dwóch różnych kombinacjach kolorów:

  • chrom/ciemnoszary
  • metalik
  • czarny mat/stal

Bateria dostępna będzie od kwietnia w cenie od 1500 zł.

Więcej informacji na: www.franke.pl/ks