Fotel klubowy Chips, który zaprojektowała Lucie Koldova, zwyciężył w prestiżowym konkursie Red Dot - to kolejne trofeum dla tego modelu. Jury festiwalu nagrodziło nie tylko innowacyjny wzór fotela, ale zwróciło również uwagę na kunszt jego wykonania.

Chips making of Lucie Koldova

Zdobywca nagród - fotel Chips

W Czechach fotel Chips zdobył pierwszą nagrodę już w październiku ubiegłego roku, zdobywając tytuł Najlepszy Nowy Mebel podczas wystawy Designblok w Pradze.

Chips lounge chair Bloom central location

W listopadzie zdobył tytuł Winner w konkursie German Design 2019.

Chips lounge chair Delcta Coffee

Pod koniec grudnia otrzymał kolejną nagrodę - Good Design, przyznawaną przez Chicago Athenaeum we współpracy z Europejskim Centrum Architektury, Sztuki, Projektowania i Urbanistyki. Teraz Chips otrzymał tytuł Red Dot w kategorii Product Design 2019.

Chips chair, TON

Nagroda dla fotela klubowego Chips nie jest pierwszą czerwoną kropką dla marki TON. W przeszłości Red Dot zdobyły fotele Alba, Merano, Split oraz stół i krzesło Leaf. W 2018 roku nagroda Red Dot została przyznana w kategorii Communication Design za materiały promocyjne TON - kolekcję katalogów i wzorników.

Chips chair, TON 2018

O nagrodzie Red Dot Design 

Prowadzony od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, jest jednym z największych na świecie konkursów w zakresie wzornictwa. Nagrody rozdawane są w trzech kategoriach - Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Communication Design, Red Dot Award: Design Concept.

Więcej informacji na: www.ton.eu