Udało się! Po siedmiu miesiącach od akcji crowdfundingowej, w Adelinie stanął Bookworm Cabin, czyli dopracowana w każdym detalu chatka do czytania, gotowa na przyjęcie gości. Sypialnia na antresoli, kompaktowa kuchnia oraz w pełni wyposażona łazienka pozwolą wygodnie spędzić czas i oddać się czytaniu lub po prostu wyciszeniu.

Zaledwie 45 minut od centrum Warszawy na gości czeka spokój z pięknym widokiem i wytchnienie wśród drzew.

- Dobrze, że dom jest całoroczny, bo w tej chwili weekendy zarezerwowane są aż do października. Przy czym bliskość miasta sprawia, że łatwo się tu wybrać też w tygodniu - mówią pomysłodawcy projektu, Bartłomiej Kraciuk i Marta Puchalska-Kraciuk.

Idea podoba się coraz szerszemu gronu osób, zarówno gościom, jak i tym, którzy widzą w Bookworm Cabin potencjał do wspólnych kreatywnych działań. Dzięki temu, dla chatki do czytania udało się pozyskać doskonałych partnerów - VOX oraz Wydawnictwo Albatros. Wszak najważniejszymi w tym projekcie są wygodny fotel i wciągająca lektura.

W powstanie Bookworm Cabin zaangażowała się marka VOX i wydawnictwo Albatros

Marka VOX kompleksowo wyposażyła dom: od podłogi, przez łóżko i fotel, po talerze i haczyki na ubrania. W biblioteczce chatki goście znajdą też książkę VOX „W domu”, w której marka stara się inspirować osoby urządzające wnętrza do wybierania rozwiązań, które będą im służyć.

- Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ pomysł Bartłomieja i Marty jest bardzo bliski ideom, którymi kierujemy się w VOX na co dzień. Wierzymy, że otoczenie wpływa na jakość naszego życia, a Bookworm Cabin to dobrze zaprojektowana przestrzeń, w której odnajdą się wszyscy spragnieni kontaktu z naturą i stęsknieni za niespiesznymi wieczorami z ciekawą książką w ręku - mówi Julita Mańczak PR & Communications Manager marki VOX.

Wydawnictwo Albatros, którego listę autorów w dużej części tworzą najważniejsi, najchętniej czytani i najwyżej cenieni przez krytykę pisarze świata, dostarczyło setki książek i zapełniło półki biblioteczki Bookworm Cabin. Albatros zapowiada także regularne niespodzianki dla czytelników - między innymi „przedpremierowe weekendy”, w trakcie których w chatce będzie można znaleźć - niedostępne jeszcze na rynku - wydania najbardziej wyczekiwanych tytułów.

Nic tylko wsiąść w samochód i wyruszyć po chwilę ciszy do Adelina - czy będzie to jeden wieczór, jeden dzień czy cały weekend. Szukajcie wolnych terminów na slowhop.com!