Do oferty marki OKNOPLAST został wprowadzony nowy, modernistyczny produkt najwyższej jakości, zapewniający zaawansowane parametry termoizolacyjne, proekologiczne, a przy tym zwiększający ilość światła wpadającego do pomieszczeń. Nowoczesne okno PRISMATIC w swojej wysokiej funkcjonalności i zaawansowanych technologiach oferuje użytkownikom perspektywę wielu korzyści.

Do szerokiej gamy produktów stolarki otworowej dołączył nowy produkt OKNOPLAST, łączący w sobie wiele istotnych zalet. Okno PRISMATIC oprócz najwyższej jakości wykonania posiada wysokie właściwości proekologiczne, ekonomiczne, a ponadto - dzięki obniżonym o 10 mm profilom - sprawia, że przestrzeń staje się jaśniejsza i bardziej komfortowa.

To właśnie za sprawą profili możliwe zostało uzyskanie tak szerokich możliwości technicznych oraz wizualnych. Produkt, dzięki zastosowaniu niskiego współczynnika Uw (0,78) pozwala chronić dom przed utartą ciepła, co pozwala znacznie zwiększyć oszczędności domostwa.

Ekologiczne właściwości okna

Wśród ważniejszych zalet okna PRISMATIC wymienić można jego proekologiczne właściwości, bowiem w tym modelu, dzięki wspomnianemu obniżeniu profilu, została zmniejszona ilość wykorzystywanej mieszanki PCV potrzebnej do produkcji okna.

Ponadto duże przeszklenia przyczyniły się do zwiększenia właściwości termicznych pomieszczeń, a to wpływa na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Efektem wszystkiego produkt spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego.

- Warto zwrócić uwagę na konstrukcję oraz ekologiczne aspekty naszego nowego produktu. Okno PRISMATIC pozwala bowiem na dogrzanie i doświetlenie pomieszczeń za pomocą większej ilości naturalnego światła słonecznego, co jest bardzo istotnym parametrem. Jestem przekonany, że nasz premierowy model stolarki okiennej umożliwi każdemu stworzenie nowoczesnej przestrzeni w domu, w sposób przyjazny środowisku - mówi Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

Innowacyjne parametry termoizolacji

Okno PRISMATIC posiada wiele innowacyjnych pod względem technologii cech oraz solidnych parametrów. Środkowa uszczelka zamontowana w ramie podwyższa izolacyjność termiczną i akustyczną produktu. W rezultacie współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,78 W/(m²K) dla tego modelu, natomiast wskaźnik izolacyjności akustycznej właściwej sięga 33 dB.

Dzięki wykorzystaniu oryginalnego wewnętrznego układu komór w profilu okno jest także trwałe i bezpieczne, a parametr ten nadaje mu dużą stabilność. Za sprawą możliwości mikrowentylacji oraz stopniowania uchyłu Four Seasons użytkownicy będą mogli ponadto w pełni kontrolować przepływ powietrza w domu. Profile zostały wykonane w autorskim systemie 76 mm.

Wyjątkowy design w atrakcyjnej cenie

Premierowe okno inspirowane jest właściwościami pryzmatu, który umożliwia rozszczepianie i załamywanie wiązek świetlnych. Przekładają się one na pełen wrażeń efekt wizualny.

W modelu PRISMATIC światło jest na pierwszym miejscu. Wyrób pozwala więc na wydobycie z promieni całego ich uroku i skupienie ich we wnętrzu mieszkania dzięki obniżonym profilom. W rezultacie - za sprawą dużych przeszkleń - pomieszczenia są bardziej naświetlone, a tym samym cieplejsze.

Lekka rama okna ma zarazem wpływ na nowoczesny design produktu. Ten najnowszy projekt OKNOPLAST został stworzony jako stylowy element wyposażenia i wystroju nowoczesnych domów, pozostając w optymalnym stosunku ceny do jakości.

Więcej informacji na: www.oknoplast.com.pl/prismatic