Firma Creator, prowadząca szkolenia z zakresu projektowania wnętrz, zorganizowała konkurs na najlepszy projekt przestrzeni mieszkalnej w czerwcu 2019. Laureatkami zostały: Katarzyna Prenkiewicz, Beata Sopel, Aleksandra Witek i Agata Szreniawa.

Szkolenia Creator odbywają się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a w ofercie znaleźć można również kurs obsługi programu Archicad. Zajęcia prowadzą architekci, projektanci, wykładowcy akademiccy i specjaliści w branży, którzy posiadają nie tylko wiedzę praktyczną, ale także dar przekazywania wiedzy. Uczestniczy otrzymują świadectwo MEN i certyfikat Graphisoft.

Kto wygrał w Krakowie i Wrocławiu?

W Krakowie zwycięski projekt należał do Katarzyny Prenkiewicz, która zaaranżowała mieszkanie młodej, bezdzietnej pary skupiającej się przede wszystkim na życiu zawodowym. Aranżację tworzy nowoczesne wnętrze, będące jednocześnie funkcjonalne i przytulne. W mieszkaniu wyodrębniono hall, pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnię, garderobę z miejscem do pracy oraz łazienkę.

W kolorystyce wnętrza dominuje biel, kontrastujące brązy, czarne kontury z elementami kojącej, szmaragdowej zieleni.

- Projektowanie wnętrz zawsze mnie fascynowało i czekałam na ten moment, kiedy będę mogła robić to profesjonalnie. Od lat obserwuję trendy wnętrzarskie, a kurs projektowania wnętrz sprawił, że jeszcze bardziej odnalazłam się w roli projektanta. - stwierdza Prenkiewicz.

Rzut z aranżacji wnętrza Katarzyny Prenkiewicz

Reprezentantką Wrocławia, która zdobyła sympatię jury była Agata Szreniawa. Uczestniczka zaprojektowała przestrzeń inspirowaną filmami Wesa Andersona uzupełnioną o perełki w postaci mebli z lat siedemdziesiątych.

- Do moich pasji należy renowacja mebli z lat 60 i 70- tych. W przyszłości chciałabym rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania mebli. W swoim projekcie uwzględniłam więc meble odnowione oraz stworzone od podstaw. - opowiada uczestniczka.

Kolorystyka wnętrza, proj. Agata Szreniawa

Warszawska grupa szkolenia Creator zdominowana także przez kobiety!

Podczas pierwszej edycji szkoleń Creator warszawską grupę zdominowała Aleksandra Witek i to do niej należy zwycięski projekt mieszkania o powierzchni 57 metrów kwadratowych. W funkcjonalnym apartamencie powstał przestronny salon z aneksem kuchennym o powierzchni 39 metrów kwadratowych, wydzielona strefa do pracy, przedpokój, sypialnia oraz łazienka.

- Projektowanie było dla mnie do tej pory jedynie pasją, a obecnie zaczynam zajmować się nim zawodowo. W swoim projekcie konkursowym "Dom na czasie" kierowałam się zasadą "mniej znaczy więcej". Chciałam połączyć nowoczesność i minimalizm, a zarazem stworzyć miejsce, w którym każdy będzie mógł poczuć się jak w domu. - przyznaje Aleksandra Witek.

Projekt mieszkania Aleksandry Witek

Druga, warszawska edycja szkoleń Creator została zakończona zwycięskim projektem Beaty Sopel. Uczestniczka zaprojektowała wnętrze mieszkania małżeństwa z nastoletnim synem - zapracowanych mieszkańców centrum miasta. Głównym założeniem projektu było stworzenie pokoju tematycznego dla dziecka, połączenie kuchni z salonem, powiększenie łazienki oraz stworzenie miejsca do spania dla gości. Aranżacja miała oddawać energię domowników.

Wizualizacja projektu autorstwa Beaty Sopel.

- Pasja do pięknych i funkcjonalnie urządzonych wnętrz drzemała we mnie od lat, a teraz nadszedł ten moment, aby pozwolić jej się rozwinąć. Inspiracją do pracy są dla mnie podróże, te dalekie i te bliskie oraz ludzie, których spotykam - opowiada Beata Sopel. 

Nowe edycje kursu rozpoczną się we wrześniu. Więcej szczegółów na stronie Creator.