Na rynku dostępne są setki materaców - stworzonych z wielu komponentów o odmiennych właściwościach. Bez indywidualnego testowania poszczególnych modeli w salonie zmniejszamy sobie szansę na wybór modelu, który będzie wygodny i który będzie wspierać anatomiczne ułożenie kręgosłupa. Najnowsza kolekcja materacy Curem opiera się na komplementarnym działaniu 3 zaawansowanych technologicznie pianek: Serene, Visco i Fusion. Kolekcję tworzą 4 zróżnicowane modele - każdy odpowiada różnym potrzebom i odmiennym oczekiwaniom. To znacznie ułatwia wybór i pomaga zdefiniować swoje potrzeby. Gdzie w kolekcji znalazły miejsce nowe technologie? W najnowszym komponencie - piance Serene.

Na etapie projektowania nowej kolekcji ergonomia snu oraz nowe technologie wyznaczały obszar badań i poszukiwań. Celem było zaprojektowanie innowacyjnego komponentu - pianki, która będzie w sobie łączyć dwie najważniejsze i najbardziej pożądane cechy.

Po pierwsze, będzie reagować na indywidualny kształt ciała i dostosuje się do jego kształtu. Po drugie, zapewnieni odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Ostatecznie udało się stworzyć komponent, który jednocześnie gwarantuje odczucie delikatnego "otulania" ciała podczas snu oraz jest sztywny na tyle, by ergonomicznie podpierać kręgosłup.

Tak powstała pianka Serene, która stała się bazą dla całej kolekcji. Podobnie jak pianka termoelastyczna "zapamiętuje" kształt ciała i odkształca się pod wpływem jego ciepła, ale utrzymuje stały poziom twardości.

Pianki termoelastyczne reagują bowiem nie tylko na naszą temperaturę, ale także na temperaturę w sypialni. Im cieplej, tym stają się bardziej miękkie. Piankę Serene Curem oparł na zaawansowanym koncepcie supportive air technology. W każdym centymetrze tego komponentu znajdują się miliony "mikropoduszek", które pod wpływem najmniejszego nacisku wypompowują z siebie powietrze. Jest ich tak wiele, ponieważ im więcej mikropunktów podparcia reagujących na nacisk, tym dokładniejsza "odpowiedź", czyli lepsze dostosowanie powierzchni materaca do kształtu ciała.

W modelu .reg zastosowano połączenie wszystkich cech pianek Visco, Fusion i Serene. To materac średniej twardości. Zastosowanie hybrydowej pianki Fusion pozwoliło uzyskać wszystkie zalety wysokoelastycznej pianki HR (ang. high resilience) dodatkowo poprawiając takie parametry jak wentylacja i przepływ ciepła wewnątrz materaca.

Materac idealnie dopasowuje się do kształtów ciała i nie powoduje uczucia nacisku. Dzięki wysokiemu poziomowi absorpcji drgań, pozwala na dowolne zmiany pozycji w czasie snu - jest idealny dla par. W warstwie pianki Fusion wykonano wzdłużne i poprzeczne nacięcia tworzące 7 stref twardości - każda odpowiada na potrzeby innej części ciała.

Materac dostępny jest w komplecie z wytrzymałym antybakteryjnym pokrowcem Zeo Case wyposażonym w przewiewną taśmę 3D. Pokrowiec sprzyja utrzymaniu higieny dzięki możliwości prania w pralce.

Więcej informacji na: www.curem.pl