Ręce, serce, unikalna technologia i naturalne materiały. Tak powstają produkty marki Ton, których oryginalność potwierdza szereg cech związanych z cyklem życiowym drzew, czy procesem ręcznej obróbki. Poznajcie ich najnowszą historię.

Zakład TON jest jednym z najstarszych zakładów na świecie, produkującym nieprzerwanie od 1861 roku w tym samym miejscu. Tu żył i tworzył Michael THONET. W 1862 roku rozpoczął seryjną produkcję krzesła No 14.

Obecnie fotele i krzesła gięte cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem są funkcjonalne, proste, i jednocześnie eleganckie. Ze względu na swoją ogromną wytrzymałość idealnie pasują do wnętrz restauracji, kawiarni, pubów, a ze względu na elegancję i klasę zdobią wnętrza domów i mieszkań.

Jedną z wielu możliwych opcji w klasycznej linii giętych produktów Ton jest pokrycie siedzenia czy oparcia  naturalną trzcinową plecionką. Ale to nie jedyna możliwość, NOWOŚCIĄ jest indywidualna kombinacja różnych materiałów. Teraz można łączyć tkaninę z naturalnym rattanem lub siedzisko drewniane z oparciem rattanowym.

Nowością jest również tekstylna siatka Polo zamiast plecionki rattanowej, używać ją można na siedziskach i oparciach lub łączyć z tapicerowanym lub gładkim siedziskiem. Stosując siatkę Polo na siedzisku uzupełnią się ją zawsze dodatkową siatką plastikową pod spodem, która zwiększa wytrzymałość i trwałość siedziska.

Krzesła gięte z wyplotem naturalnym lub z tekstylną siatką Polo są lekkie, przewiewne i wygodne, szczególnie w okresie letnim ich użytkowanie należy do bardzo przyjemnych.

TON w swojej ofercie ma kilkanaście modeli powstających z zastosowaniem tradycyjnej techniki gięcia drewna począwszy od ikony krzesła No 14, przez No 811 Josefa Hoffmana, fotel No 30 i 33 i wiele innych.

W tym roku klasyczny kształt krzesła numer 811 został przetransponowany na krzesło barowe o numerze 813. Kuzyn słynnego modelu krzesła projektu Josefa Hoffmanna znanego jako numer 811. Podobnie jak oryginalne krzesło, krzesło barowe może zostać otapicerowane przewiewną matą rattanową, pluszową tapicerką lub kombinacją obu.

Zmiana koloru drewna czy łączenie różnych materiałów zmienia charakter krzesła i pozwala dopasować je do wymagań projektowanych wnętrz. Oferowane w dwu wysokościach, nadają się nie tylko do klasycznego baru, ale również do wysp czy blatów w prywatnych kuchniach lub jadalniach.

Więcej informacji na: www.ton.eu/pl/