Uznani projektanci mody wkraczają do świata wnętrz – takie kooperacje zawsze elektryzują! Znamy już szczegóły najnowszej współpracy tego typu na polskim rynku. Realizuje ją duet Paprocki & Brzozowski z marką wnętrzarską Miloo Home. Wspólnie zaaranżowali nowoczesne atelier projektantów, znajdujące się w Elektrowni Powiśle. Powstała też limitowana linia tekstyliów i dekoracji Miloo Home sygnowana nazwiskami kreatorów mody. Jej oficjalna premiera odbyła się 4 października 2019 roku podczas targów Warsaw Home.

Nowe atelier Paprocki & Brzozowski w Elektrowni Powiśle

Połączenie kreatywności dizajnerów oraz doświadczenia jednej z najszybciej rozwijających się polskich marek wnętrzarskich, musiało przynieść spektakularne efekty. Pierwszym z nich jest nowe atelier Paprocki & Brzozowski w Elektrowni Powiśle. Nieoczywiste przestrzenie surowych, industrialnych wnętrz Elektrowni okazały się niemałym wyzwaniem aranżacyjnym. Duża powierzchnia podzielona na mniejsze pomieszczenia funkcyjne, dawała wiele możliwości, ale niosła ze sobą również ograniczenia.

Paprocki & Brzozowski o współpracy z Miloo Home

- Dziś, gdy oglądamy urządzone już atelier, wiemy, że efekt wspólnych spotkań - połączenia znakomitej wizji Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego oraz ogromnego wkładu wiedzy i doświadczenia Moniki Bielskiej, Product Development Director w Miloo Home - zachwyca. Ale w trakcie procesu projektowego musieliśmy wykazać się niemałą kreatywnością - opowiada Witek Wysocki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Miloo Home.

Redakcja Czas na Wnętrze z duetem Paprocki & Brzozowski

Meble Miloo Home stały się głównym wyposażeniem wszystkich pomieszczeń atelier Paprocki & Brzozowski, począwszy od obu gabinetów, aż po salę konferencyjną, biuro, wejście i najbardziej reprezentacyjny VIP Room. W pracowni znalazły się m.in. szafy Cape Town, komody New Age i Savoy, konsole Avenue i Golden Age, stół Forto, sofy Taylor i De Arte czy ponadczasowe fotele Butterfly. Dzięki odpowiedniemu doborowi wszystkich elementów znajdujące się w atelier pomieszczenia, mimo różnych funkcji, wyglądają spójnie. Panująca w nich artystyczna aura sprzyja zaś procesowi tworzenia. Oprócz pracowni projektantów, marka Miloo Home wyposażyła także nowo otwarty butik Paprocki & Brzozowski, który mieści się w Elektrowni Powiśle.

Konferencja Miloo Home

Współpraca Paprocki & Brzozowski z Miloo Home - stworzyli kolekcja Amber Glamour

Drugim efektem współpracy Miloo Home z duetem polskich projektantów jest limitowana edycja tekstyliów i dekoracji - Miloo Home by Paprocki & Brzozowski, stworzona w ramach kolekcji Amber Glamour. Niezwykła wrażliwość i wyczucie estetyki dizajnerów znalazły odzwierciedlenie w niezwykłej linii pledów, zasłon oraz poduszek wykonanych ze szlachetnych, oryginalnie nadrukowanych tkanin.

Paprocki & Brzozowski na tle zaprojektowanych przez siebie plakatów.

Wśród elementów kolekcji sygnowanej nazwiskami kreatorów mody nie zabrakło również stylowych parawanów, unikalnych grafik na szkle oraz świątecznych zestawów ozdób w wersji glamour, które wprowadzą do wnętrz szyk i elegancję.