Najbardziej nowoczesna fabryka Miele zlokalizowana w Ksawerowie pod Łodzią, pracuje już od jesieni ubiegłego roku i docelowo każdego roku jej taśmy produkcyjne opuści 250 000 pralek. W nowej W1 Active zastosowano wysokiej jakości materiały i unikatową technologię, co gwarantuje najwyższą jakość urządzenia.

Polska fabryka Miele powstała w Ksawerowie

Miele to ekspert w dziedzinie pralnictwa. W ciągu 120 lat produkcji pralek w fabryce w Gütersloh wprowadzane były przełomowe, wielokrotnie opatentowane rozwiązania. Polska fabryka w Ksawerowie staje się drugim innowacyjnym zakładem produkującym flagowe urządzenie Miele.

Pierwsza polska pralka od Miele - jaki jest model W1 Active?

W1 Active ma pojemność 7 kg - bardzo często wybieraną przez polskich konsumentów. Opatentowany bęben SoftCare o unikatowej strukturze plastra miodu, wykonany z najwyższej jakości stali maksymalnie chroni ubrania, pozwalając im płynnie przesuwać się po powierzchni bębna. Podczas odwirowywania tkanina nie wchodzi w perforacje o wyjątkowo małej średnicy, co zdecydowanie redukuje efekt zagniecenia.

Przejrzysty wyświetlacz umożliwia łatwą, intuicyjną, obsługę. W ramach sterowania EasyControl zalecane temperatury i dodatkowe opcje prania są wyświetlane po wybraniu odpowiedniego programu. Pralki mają także dostępną tylko w Miele, wygodną funkcję CapDosing, czyli dozowanie detergentów w kapsułkach, które wkłada się do komory na płyn zmiękczający. Funkcja AddLoad daje z kolei możliwość dokładania nawet dużych tkanin podczas trwania cyklu programu.

Silniki ProfiEco zapewniają pralkom cichą, oszczędną i trwałą pracę na lata. Fabryka w Ksawerowie pozwoliła wprowadzić nowe rozwiązania technologiczne. Zbiornik kąpieli piorącej GlaronK ze specjalnymi stabilizatorami to unikatowe rozwiązanie na rynku. Do tej pory był stosowany wyłącznie w pralkach Miele ładowanych od góry, teraz jego wyjątkowa konstrukcja została wprowadzona w modelu ładowanym od frontu. Nowa technologia nie zmieniła priorytetowego założenia Miele, którym jest testowanie urządzeń na 20 lat użytkowania, co odpowiada pięciu trwającym średnio 2 godziny cyklom tygodniowo. Biorąc pod uwagę trwałość i jakość, pralki produkowane w Ksawerowie i fabryce Miele w Gütersloh są identyczne.

Dostępne są 2 modele Active. Oba występują w klasycznej linii wzorniczej ChromeEdition, różnią się kolorem wewnętrznego okręgu: w modelu WSA023 WCS Active to LotusWhite, w modelu WCA030 WCS Active kolor ObsidianBlack. Standardowa cena pralki Miele W1 Active będzie zaczynać się od 2999 PLN.