Rolety materiałowe Shadows Club marki Marcin Dekor są dobrze znane i cenione wśród miłośników niezawodnych i estetycznych dekoracji okiennych, wykonanych na indywidualne zamówienie. To dlatego, że łączą w sobie wyrafinowane wzornictwo i jakość materiałów, pełną funkcjonalność w zakresie ochrony przed słońcem i zachowania prywatności oraz kompleksowe rozwiązania technologiczne ułatwiające sprawne użytkowanie. A właśnie powiększyły się o dodatkową paletę tkanin do wyboru. Są wśród nich zarówno te o wyraźnych strukturalnych splotach typu len czy jodełka, stonowane melanże czy połyskujące pastele, jak i tkaniny drukowane w geometryczne wzory.

Wśród szerokiej gamy aranżacji okiennych Marcin Dekor, jak rolety rzymskie, karnisze szynowe i rurowe oraz systemy łączone typu Top-Line, dużą popularnością cieszą się rolety materiałowe. Zostały one pogrupowane w trzy katalogi: Premium, Concept i Basic, a różni je rodzaj wykorzystanej tkaniny i jej właściwości.

Tkaniny roletowe z linii PREMIUM

Linia PREMIUM to wyselekcjonowana kolekcja tkanin roletowych, które fakturą przypominają subtelne firany lub szlachetne materiały zasłonowe.

Kolekcja utrzymana jest w naturalnych barwach: od jasnych ecru i beży, przez odcienie taupe i brązy, aż po chłodne szarości i wyraziste grafity. Tkaniny różnią się stopniem przezierności, dlatego mogą zastępować zarówno zwiewne firany, jak i zasłony, których zadaniem jest w znacznym stopniu zaciemnić pomieszczenie, a wśród nowości są tkaniny screenowe o transparentności 5%. Ciekawe struktury, w tym lniane sploty o zróżnicowanej gęstości, drobne prążki, subtelne wzory - tak szlachetnie zdobione tkaniny wymagają szczególnej oprawy.

Osprzęt do rolet marki Shadows Club cechują wysokiej jakości elementy, a ich wyróżnikiem są ozdobne elementy zakończeniowe: Owal, Kwadro i Cube. Wszystkie komponenty - dekle boczne, dolny obciążnik oraz łańcuszek - dostępne są w kliku wersjach kolorystycznych: białym, czarnym połysku, matowym chromie oraz stali.

Wysokiej klasy tkaniny roletowe Dzień&Noc z katalogu CONCEPT

Marka Shadows Club to także wysokiej klasy tkaniny roletowe Dzień&Noc oraz tkaniny 3D zebrane w katalogu CONCEPT. Pierwsze z nich to dobrze znany i popularny model wykorzystujący szerokie pasy na tkaninie do regulowania stopnia zaciemnienia wnętrza.

Natomiast roleta 3D składa się z dwóch warstw przezroczystej tkaniny, połączonej wewnątrz poziomymi żebrami z materiału nieprzezroczystego. Po pociągnięciu za łańcuszek warstwy tkaniny przesuwają się względem siebie, zamykając roletę tak, by ograniczyć dopływ światła do pomieszczenia.

Klasyczne tkaniny roletowe z kolekcji BASIC

Ostatnia z kolekcji to BASIC, który zawiera klasyczne tkaniny roletowe, pogrupowane w jedenastu barwnych paletach kolorystycznych. Znajdziemy tu też produkty do zadań specjalnych, czyli tkaniny typu BLACKOUT - całkowicie zaciemniające - oraz kolekcję tkanin PEARL - odbijających światło. Mają one zastosowanie w pomieszczeniach szczególnie nasłonecznionych, dzięki właściwości obniżania temperatury.

Rolety z kolekcji Shadows Club można połączyć z autorskim systemem marki Marcin Dekor - Top-Line. Uzyskamy wówczas dodatkową funkcjonalność ze względu na możliwość zawieszenia zasłony.

Kolejnym rozwiązaniem są kasety pozwalające ukryć całą roletę, które - występując w różnych kształtach i kolorach - z łatwością dopasują się do stylu pomieszczenia.

Inną jeszcze opcję stanowi wyposażenie rolet w silniki elektryczne, które będą napędzać rolety bez konieczności obsługi ręcznej. Zasłanianie i odsłanianie rolet z napędem elektrycznym może odbywać się za pomocą sterowania radiowego, czyli pilotem zdalnego sterowania; sterowania przewodowego - dzięki przełącznikom ściennym oraz za pośrednictwem systemów automatyki budynkowej.

Więcej informacji na: marcindekor.com.pl