W dzisiejszych czasach otaczani z każdej strony produktami masowymi, co raz częściej doceniamy wartość prawdziwego rzemiosła oraz pracy ludzkich rąk, co raz chętniej wracając do korzeni. Duże znaczenie zdaje się mieć dla nas otaczanie się unikatowymi przedmiotami noszącymi na sobie znamiona człowieka i jego niedoskonałości.

Jedną z form powracających do tradycji jest znana od wielu lat technologia odlewnicza, wykorzystywana przez polską markę PAP DECO do produkcji mosiężnych dekoracji ściennych oraz uchwytów meblowych - produktów, które niosą za sobą więcej niż funkcję.

Technologia odlewnicza polega na kształtowaniu elementów metalowych poprzez zalewanie poprzednio przygotowanej formy ciekłym materiałem, a następnie sterowanie procesami krzepnięcia w taki sposób, aby otrzymać właściwą strukturę oraz charakter wytwarzanego przedmiotu.

Inspirację do tworzenia produktów PAP DECO czerpie z natury, geometrii oraz piękna ludzkiego ciała. Na jej podstawie, powstaje gipsowy bądź woskowy model tworzony przez rzeźbiarza, który staje się bazą do wytwarzania jednorazowych form piaskowych.

Następnie gotową formę piaskową zalewa się ciekłym metalem, w przypadku PAP DECO - mosiądzem, z którego powstają wszystkie produkty marki. Po zastygnięciu materiału następuje precyzyjna, ręczna obróbka powstałego odlewu. Odlewnictwo cenione jest m.in. ze względu na możliwość bardzo dokładnego kształtowania wyrobów, dlatego też możliwe jest wykonanie praktycznie dowolnego wzoru uchwytu meblowego czy mosiężnej dekoracji.

Przedmioty PAP DECO wytwarzane za pomocą tradycyjnej technologii odlewniczej to unikatowe dekoracje ścienne oraz uchwyty wytwarzane ręcznie, dostępne w kilku wybarwieniach: mosiądz naturalny, polerowany, patyna, gunmetal, 24K złoto, nikiel/srebrny, srebro patynowane, miedź oraz perła.

PAP DECO posiada w swojej ofercie 3 wyjątkowe kolekcje mosiężnych uchwytów ściennych oraz ponad 21 wzorów dekoracji ściennych. Możliwe jest również zamówienie projektu indywidualnego oraz jego zastrzeżenie.

Produkty marki Pap Deco można znaleźć m.in. na: www.mosiezneuchwyty.pl