Tylko do końca czerwca można przesyłać zgłoszenia do międzynarodowego konkursu wzorniczego make me!, jednego z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowego elementu Łódź Design Festival. Pula nagród to 65.000 zł.

Wiemy, kiedy odbędzie się tegoroczny Łódź Design Festiwal!

make me! to konkurs otwarty na projektantów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu.

W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Nabór do tegorocznej edycji konkursu został przedłużony z powodu przeniesienia terminu festiwalu na wrzesień 2020, będącego rezultatem wybuchu pandemii COVID-19. 

- Projektancie, projektantko, może ten niecodzienny czas okazał się dla Ciebie inspirujący i stał się impulsem do zaprojektowania nowych rozwiązań. Podziel się nimi! Dziś, bardziej niż dotychczas, potrzebujemy innowacyjnego myślenia i refleksji nad wcześniejszymi wyborami - zachęca koordynatorka konkursu, Katarzyna Ludwisiak.

make me! - łódzki konkurs na skalę międzynarodową

W 2019 roku zgłoszenia do konkursu przesłało 148 projektantów z całego świata. Oprócz zgłoszeń polskich studentów, absolwentów oraz projektantów, do konkursu wpłynęły aplikacje z takich krajów, jak Egipt, Francja, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Korea Południowa, Włochy, Anglia, Holandia, Hong Kong, Rosja, Szwecja, Słowacja, Kanada, Austria, Izrael, Turcja, Argentyna, Mołdawia, Hiszpania, Czechy czy Norwegia.

Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto) odbierają nagrodę PARADYŻ AWARD za projekt "The One Dollar Glasses”.

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu nagrodę główną 50.000 zł PARADYŻ AWARD ufundowaną przez Ceramikę Paradyż oraz nagrodę specjalną Interprint 5.000 zł, otrzymali Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto) za projekt “The One Dollar Glasses”.

Projekt "The One Dollar Glasses”, Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto).

Nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł, ufundowaną przez Łódź Design Festival, otrzymał Mateusz Mioduszewski za projekt “ASHka - ceramika z popiołu”.

- Konkurs służy także temu, żeby wyłaniać projekty, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania współczesności. Termin naboru przedłużyliśmy między innymi po to, żeby mogły dotrzeć do nas zgłoszenia projektów odpowiadających na aktualną sytuację na świecie. Chcemy dać projektantom szansę, żeby zaproponowali rozwiązania adekwatne do tego, co dzieje się dookoła nas - mówi dyrektor ŁDF, Michał Piernikowski.

Mateusz Mioduszewski odbiera nagrodę specjalną ŁDF za projekt "ASHka - ceramika z popiołu".

Jury konkursu make me! 2020 - kto oceni prace projektantów?

Zgłoszone prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, międzynarodowe jury, które podczas tegorocznej edycji będzie obradowało w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Boaz Katz, Szymon Hanczar, Luca Nichetto, Agata Nowotny, Mariusz Włodarczyk, Jerzy Porębski, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski.

Szczegółowe informacje o tegorocznym jury znajdują się na stronie internetowej konkursu makeme.lodzdesign.com.

Projekt "ASHka - ceramika z popiołu", Mateusz Mioduszewski.

Na podstawie przesłanych zgłoszeń, jury wybierze około 20 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej, przygotowanej w ramach 14. ŁDF. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie makeme.lodzdesign.com, tam również znaleźć można szczegółowe informacje na temat konkursu.

Atrakcyjne nagrody do wygrania w konkursie make me!

Oprócz prezentacji podczas wystawy towarzyszącej ŁDF, finaliści mają możliwość wygrania nagrody z puli 65.000 PLN! Tegoroczne nagrody to PARADYŻ AWARDS ufundowane przez Partnera Konkursu - Ceramikę Paradyż:

1. NAGRODA 30.000 ZŁ

2. NAGRODA 20.000 ZŁ

3. NAGRODA 10.000 ZŁ oraz nagroda specjalna od firmy Interprint 5.000 ZŁ.

Statuetki w konkursie make me!

Organizacja Łódź Design Festival jest możliwa dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź. ŁDF dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Finaliści make me! 2019 w towarzystwie przedstawicieli jury konkursu.

Ws. konkursu make me! informacji udziela: Katarzyna Ludwisiak tel. 534 998 542 e-mail: k.ludwisiak@lodzartcenter.com