Inteligentny dom - smart home. Dla instalacji wykonanych w standardzie KNX Firma Gira wprowadziła na rynek nowe przyciski. Przyciski Gira TS4 charakteryzują się niespotykaną dotąd w gamie produktów Gira formą bezramkową. Jednak mimo tego absolutnie nowego designu są one dopasowane rozmiarem i kolorystyką do serii Gira Esprit. Jest to unikalny sposób wykorzystania technologii inteligentnego domu zachowując spójny wystrój wnętrza.

Nowe kolory przycisków

Przyciski dostępne są w wersji szklanej czarnej lub białej, oraz w metalowej z aluminium, stali lub aluminium w kolorze czarnym. Seria zostanie też rozszerzona o kolejne kolory: biały połysk, biały matowy, antracyt, czarny mat, szary mat, oraz metalowy przycisk w kolorze Brązu.

Każdy z elementów dotykowych przycisku jest wyposażony w diody LED o programowalnej kolorystyce. Do wyboru jest 8 kolorów. Dzięki opcji indywidualnego grawerowania przycisków możliwe jest dopasowanie każdego z nich do konkretnej instalacji, funkcji, pomieszczenia.

Opisy oraz piktogramy można wybrać z przygotowanej przez firmę Gira biblioteki, jest możliwość wgrania własnej grafiki, co wprowadza możliwość personalizacji przycisków w niespotykanym dotąd zakresie.

Program stylistyczny Gira Esprit Bronze (PVD)

Coraz częstszym wykorzystywanym we wnętrzach materiałem jest brąz. Szlachetniejszy od miedzi doskonale sprawdza się jako akcent w okuciach meblowych, drzwiowych, ale również materiał łączony z drewnem w stołach, lub jako klosze lamp. Odpowiedzią firmy Gira na ten trend jest nowy program stylistyczny Gira Esprit Bronze (PVD). Stalowa ramka została w nim powleczona wysoce odpornym na ścieranie brązem w technologii PVD stosowanej z powodzeniem między innymi w najlepszych markach zegarmistrzowskich świata do barwienia kopert.

Szlachetny wygląd Gira Esprit Bronze (PVD) daje wrażenie ponadczasowości i elegancji i można go z powodzeniem łączyć z akcesoriami o podobnej kolorystyce, takimi jak klamki czy okucia. Dostępnych jest przy tym ponad 300 funkcji Gira System 55.

Ramka jest dostarczana w wariantach od pojedynczej do poczwórnej. Kolor Bronze (PVD) będzie dostępny zarówno w ramkach osprzętowych, jak również w przyciskach do systemu Smart Home Gira KNX, oraz w zewnętrznych stacjach domofonowych w Gira System 106

Więcej informacji na: www.gira.com/pl