Pandemia zdecydowała za nas! Tym razem nie spotkamy się jak co roku na przedświątecznych targach designu WZORY w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Mimo to organizatorzy nie poddają się i przechodzą w tryb ONLINE.

Wszystko po to, by wesprzeć dziesiątki polskich designerów, z którymi od lat ramię w ramię walczą o to żeby świat był piękniejszy. Przed nimi decydująca bitwa. Tym razem walka toczy się nie tylko o piękno ale i polskich rzemieślników, dla których świąteczne targi to być albo nie być budowanych latami marek. Mają plan wesprzeć ich wszystkich. Potrzebują Waszej pomocy.

Postawcie w te święta na polskich projektantów. Już ich w tym głowa, abyście znaleźli na targach najlepsze prezenty! Gdzie i kiedy się spotkamy? Od 1. do 13. grudnia organizatorzy i wystawcy będą czekać pod tym linkiem: https://wzory.design, wystarczy kliknąć.

Co znajdzie się za wirtualnymi drzwiami Wzorów?

· Ponad 130 projektantów z całej Polski.

· Ceramika, biżuteria, kosmetyki, tekstylia, grafiki i wiele więcej - wszystko prosto z małych polskich manufaktur.

· Pakiety promocyjne, którym nie będziecie mogli się oprzeć.

· Akcja charytatywna na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie - cały dochód ze sprzedaży akcesoriów marki Szydełex, założycielki, czyli Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak przeznaczą na rzecz potrzebujących zwierząt.

All is well, ĀTMĀ

Warsztaty online z targami designu WZORY

Co jeszcze? Zajrzyjcie także na Facebooka @targi.wzory i Instagrama @wzory_targi_designu, a tam, jak na Wzory przystało nie zabraknie warsztatów, w ramach których Kasia Szatkowska, odnawiająca na co dzień klasyki PRL, pokaże jak wytapicerować mały, prosty podnóżek.

Z Agatą Taśmińską z bloga „Z głową w sznurkach” przygotujemy świąteczne ozdoby na choinkę sztuką makramy, z WOOL MORNING wydziergamy czapkę, a od autorów książki LESS WASTE Polska, Agnieszki Bukowskiej i Krzyśka Rzymana dowiemy się jak nie marnować jedzenia.

Kolaż Fritillaire, GŁOWACKA STUDIO

Koniecznie zajrzyjcie do programu warsztatów, by zobaczyć wszystko co przygotowali dla Was organizatorzy - czekają tam jeszcze takie perełki jak warsztat automasażu twarzy prowadzony przez Anetę Kolendo Borowską - jedną z najbardziej doświadczonych wizażystek w Polsce.

W ostatnich latach naturalne kosmetyki szturmem zdobywają serca i półki w łazienkach, ale nie wszyscy wiedzą, że niektórych z nich nie trzeba wcale kupować i można zrobić je samodzielnie. I tu wkraczają Ania i Aga, właścicielki manufaktury naturalnych kosmetyków TOBO+MALA, które na warsztatach podzielą się wiedzą, jak samodzielnie zrobić w domu kosmetyki. FB online

Lniana poduszka z falbanką, ŚPIJ DOBRZE

Nie zabraknie również rozmów. Razem z Agatą Kiedrowicz - krytyczką, kuratorką designu, projektantką i edukatorką, Bogną Świątkowską - prezeską zarządu fundacji Bęc Zmiana, Olą Mirecką, która oprócz współpracy z LEGO prowadzi własne studio projektowe w Danii oraz Magdą Jurek założycielką marki Pani Jurek, zastanowimy się nad tym „Jak zaprojektować koniec?” 4 grudnia o 18.00. FB online

Do drugiej dyskusji 6 grudnia o 16.00 zaprosi nas Agnieszka Polkowska - doktor w dyscyplinie sztuk projektowych, projektantka spekulatywna, badaczka, strateżka i wykładowczyni, która razem z Beatą Wilczek - absolwentką m.in. Central Saint Martins, projektantką i wykładowczynią na AMD Berlin oraz Agnieszką Bar - animatorką, trenerką i mentorką w zakresie designu oraz wykładowczynią na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, porozmawia o tym „Jak zamykać stare, by zrobić miejsce na nowe idee w projektowaniu?”. FB online

Przed nami dużo dobrych chwil. Bądźcie tam z nami. I nie zapomnijcie już teraz zaobserwować profilu targów na Facebooku i Instagramie. Do zobaczenia na Świątecznych Targach WZORY ONLINE! Czas na Wnętrze jest patronem medialnym tego wydarzenia.