Po długich rozmowach pomiędzy Zarządem Salone del Mobile i centrum wystawienniczym Fiera Milano ogłoszono ostateczną datę mediolańskich targów designu.  60. edycja Salone del Mobile odbędzie się w 2021 roku - nie w kwietniu, jak to jest tradycyjnie, ale w dniach od 5 do 10 września. Organizatorzy deklarują zapewnienie bezpieczeństwa i zachowanie reżimu sanitarnego w obliczu trwającej pandemii.

- Możliwość zorganizowania targów Salone del Mobile w przyszłym roku jest absolutnym priorytetem dla wszystkich z nas, których życie kręci się wokół projektowania. W ciągu ostatnich kilku tygodni bardzo się staraliśmy, aby nie wygłaszać oświadczeń lub oświadczeń, które mogłyby zostać później odrzucone lub zrewidowane ze względu na zmieniającą się sytuację. Przesunięcie dat Salone del Mobile to nie tylko kwestia zmiany kalendarza, ale także uwzględnienia wielu dni potrzebnych na rozstawienie i demontaż różnych pawilonów, które z kolei muszą dostosować się do wymagań wielu innych targów odbywających się w przestrzeniach Fiera Milano. Teraz, gdy osiągnęliśmy najlepsze możliwe kompleksowe rozwiązanie, dzięki współpracy z Fiera Milano, jesteśmy w stanie obwieścić nową datę. - mówi Claudio Luti, Prezes Salone del Mobile.

- Wierzymy również, że przeniesienie targów na wrzesień pozostawi wystarczająco dużo czasu, aby trwająca ostra faza pandemii ustąpiła, co da realną szansę na rozpoczęcie projektowania na poziomie globalnym. Wszyscy potrzebujemy Salone del Mobile w Mediolanie. Od kilku miesięcy klienci i projektanci z całego świata oraz śledząca nas na arenie międzynarodowej prasa nieustannie prosi nas o potwierdzenie terminu tej edycji. Będziemy tam i będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni i bardziej zmotywowani, tak samo zmotywowani, jak firmy pracujące nad projektowaniem i produkcją możliwie najlepszych produktów. Po tak długim okresie fizycznego i społecznego dystansu w każdej sferze chcielibyśmy widzieć Salone del Mobile jako okazję do rzeczywistego spotkania i dyskusji, a także szansę dla nas wszystkich, aby podzielić się naszym entuzjazmem z miastem tętniącym życiem od nowych pomysłów. - dodaje Claudio Luti.