45 minut prac ręcznych - tyle wystarczy, aby obniżyć poziom kortyzolu we krwi i wejść w stan błogiego relaksu. Wiedział o tym już sam Albert Einstein, który w celu oczyszczenia umysłu i wyciszenia sięgał właśnie po robótki ręczne. Nie wiemy co dla odstresowania robi Święty Mikołaj, ale jesteśmy pewni co robią jego pomocnicy. Podobnie jak Einstein biorą stres w swoje ręce i dołączają do warsztatów WZORY online, które jak co roku w najgorętszym grudniowym okresie towarzyszą świątecznym targom. Ponieważ 2020 rok lubi nas zaskakiwać i tym razem ma dla nas coś specjalnego – aż 10 dni darmowych warsztatów rękodzieła pod okiem ekspertów – jak zapewniają organizatorzy Wzorów, stan zen przy świątecznym stole i uśmiechy obdarowanych ręcznie robionymi prezentami gwarantowane!

Wszystko rozpocznie się 1. grudnia o godzinie 18 na fanpage’u @targi.wzory. Wystarczy, że rozsiądziecie się wygodnie w fotelu i włączycie Facebooka. Będzie tam na Was czekać Marta Bobrowska z domwkwiatach.pl gotowa pokazać jak wyhaftować wyjątkowy prezent z motywami roślinnymi. Marta zapozna uczestników z akcesoriami do haftu i podstawowymi ściegami. Opowie o tym czym jest haft użytkowy i pokaże pomysły na stworzenie haftowanych prezentów dla bliskich.  

2. grudnia - Wzory, razem z Veraniką z WOOL MORNING rozpoczną warsztaty z dziergania czapki na drutach. W planach zapoznanie z technikami dziergania, wykonanie pierwszych oczek na drutach oraz stworzenie puchatej i ciepłej czapki, w sam raz na głowę wiecznie marznącego chłopaka.

3. grudnia, przed spotkaniem z Różą Gontarz ze szkoły Róża Rozpruwacz odkurzcie maszyny do szycia. Przydadzą się przy szyciu jedwabnych Scrunchie do włosów – idealne dla siostry, mamy, albo przyjaciółki.

Wszystko wskazuje na to, że już 4, grudnia, po warsztatach z Natalią Werstak, założycielką Warsztatu, kwiaciarni z rękodziełem, znajdującej się w sercu Poznania Wasze domy zapachną świerkiem – wszystko dzięki świątecznym wiankom, które Natalia planuje stworzyć tego dnia z uczestnikami warsztatów.

5. grudnia przy pomocy Kasi Szatkowskiej z Meblovych Kreacji powstaną własnoręcznie tapicerowane małe podnóżki. Jeśli nigdy tego nie robiliście nie martwcie się, Kasia zapewnia, że w trakcie spotkania krok po kroku omówione zostaną wszystkie etapy pracy.

6. grudnia, gdy Mikołaj będzie rozdawał Waszym bliskim wydziergane przez Was czapki, i uszyte jedwabne Scrunchy, Agnieszka Bukowska, autorka książki Less Waste i Krzysiek Rzyman, autor Zielonego Podcastu, opowiedzą o tym jak nie marnować jedzenia, w sam raz przed świątecznym biesiadowaniem.

7. grudnia przyjdzie czas na prezent dla samej siebie – to wtedy wizażystka Aneta Kolendo Borowska zdradzi sekrety naturalnej pielęgnacji skóry i techniki automasażu.

8. grudnia zaczniemy myśleć razem z Agatą Taśmińską z bloga zglowawsznurkach.com o choince i dekoracjach choinkowych, które w tym roku mogą być naprawdę wyjątkowe, bo wyplatane sztuką makramy.

9. grudnia to dzień zarezerwowany dla miłośników roślin - Sebastian z Roślinne Porady odpowie wtedy na wszystkie nurtujące amatorów zieleni pytania.

Cykl warsztatów zakończy 10. grudnia spotkanie z Anią i Agą, właścicielkami manufaktury naturalnych kosmetyków TOBO+MALA, które na warsztatach podzielą się wiedzą, jak samemu, w kuchni, całkiem szybko, z bazowych składników, i bez specjalistycznego sprzętu zrobić pachnący, ziołowy peeling oraz pomadkę do ust.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami naprawdę dużo atrakcji. Wszystkie w trybie slow z myślą o najbliższych. Trudno o lepsze zakończenie tego szalonego roku.