18 maja podczas Gali Finałowej w Warszawie poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu VASCO Integracja. W uroczystej oprawie jury przyznało - zgromadzonym online - architektom i projektantom wnętrz nagrody.

Integracja branży architektonicznej to idea przyświecająca konkursowi VASCO od blisko 15 lat. Jego celem jest promocja najlepszych projektów wnętrz, w których wykorzystano grzejniki dekoracyjne VASCO, realizując tym samym strategię Sztuki pełnej ciepła. 

Tegoroczna edycja konkursu została rozegrana w aż sześciu kategoriach: projekt zrealizowany, projekt koncepcyjny, projekt innowacje, projekt studencki, projekt mono oraz nagroda użytkowników Facebooka. Pierwsza nagroda, w głównej kategorii - projektów zrealizowanych, w których architekci przedstawiali fotografie wnętrz z zastosowaniem grzejników dekoracyjnych VASCO, przypadła Maciejowi Dylągowi, Marcie Hausman oraz Katarzynie Wichary z pracowni MMOA w Katowicach.

W kategorii projektów koncepcyjnych zwyciężyła Joanna Dolot z pracowni Kuka Wnętrza z Koszalina. W kategorii projekt studencki i projekt mono pierwsze miejsca przypadły odpowiednio: Karolinie Skoczylas, studentce Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Annie Ejsmot z Biskupic. W kategorii projekt Facebooka zwyciężył natomiast Kajetan Przybylski z Warszawy.

12. edycja konkursu zdecydowanie wyróżniała się od pozostałych. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, które po raz pierwszy zostało partnerem konkursu i objęło patronatem merytorycznym nowopowstałą kategorię - INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu, architekci wnętrz projektowali kontenerowy domek letniskowy.

Z ramienia SAW nadesłane projekty oceniali znani architekci: Robert Majkut, Paweł Sokół, Jacek Tryc, Agnieszka Stefańska, Roland Stańczyk, Magda Federowicz-Boule. W tej kategorii zwyciężyła Emilia Gabryjel z pracowni Game Box w Przygrodziacach. - Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki i zapewniamy, że komisja nie miała łatwego zadania. To dla nas zaszczyt móc wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu - mówił podczas Gali, Robert Majkut, przewodniczący kapituły konkursowej.

Konkursu VASCO Integracja skierowany był także do studentów, dlatego organizatorzy zaprosili do współpracy uczelnie wyższe, a nadesłane prace były również oceniane okiem wykładowców prestiżowych uniwersytetów w kraju: prof. Jana Sikory, dr Szymona Hanczara oraz dr hab. Beaty Dobryjanowicz.

Wsparcie medialne

Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+.

W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów. Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu wzięło udział przeszło 1500 pracowni architektonicznych, zgłaszając ponad 1800 projektów.

CAŁOŚCIOWE WYNIKI KONKURSU:

KATEGORIA: PROJEKT ZREALIZOWANY

1. miejsce - Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice

2. miejsce - Karol Ciepliński, BLACKHOUSE, Kraków

3. miejsce - Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg, Katarzyna Wichary, MMOA, Katowice

KATEGORIA: PROJEKT KONCEPCYJNY

1. miejsce - Joanna Dolot, Kuka Wnętrza Joanna Dolot, Koszalin

2. miejsce - Łukasz Rząd, INUTI, Łódź

3. miejsce - Maria Trojnara, Joanna Stawiak, Mast Studio Architektury Wnętzr Trojnara Stawiak S.C., Poznań

KATEGORIA: PROJEKT INNOWACJE

nagroda - Emila Gabryjel, pracownia GAME BOX, Przygodzice (Wielkopolska)

KATEGORIA: PROJEKT STUDENCKI

wyróżnienie - Karolina Skoczylas, studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Architektury Wnętrz

KATEGORIA: PROJEKT MONO

1. nagroda - Anna Ejsmont, Biskupiec

2. wyróżnienie - Natalia Guedes-Teixeira, Katarzyna Beresińska, TK Architekci, Warszawa

KATEGORIA: PROJEKT FACEBOOKA

1. nagroda - Kajetan Przybylski, Warszawa

2. nagroda studencka - Marta Wyczylińska, studentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka VASCO Polska.