Bieżące trendy wnętrzarskie są źródłem wielu inspiracji, które pozwalają odejść od sprawdzonych rozwiązań. W rezultacie można zyskać intrygujący wystrój, gdzie elementy funkcjonalne odgrywają też rolę praktycznych, subtelnych dekoracji. Takie możliwości gwarantuje chociażby modna armatura w kolorze czarnym i wykończeniu matowym, nowość w ofercie KLUDI.

Już od kilku lat chromowane baterie mają coraz silniejszą konkurencję w postaci innych kolorów. Początkowo były to odcienie miedzi, złota i mosiądzu. Z czasem jednak przybywało barw. Dziś prawdziwym hitem są czarne baterie o aksamitnej, matowej powierzchni. Warto też pamiętać, że nowoczesne technologie produkcji zapewniają armaturze nie tylko estetyczny wygląd, lecz także dużą odporność na uszkodzenia oraz łatwość w pielęgnacji. To zresztą kluczowe właśnie przy czarnych bateriach - utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego wyzwania niż w przypadku baterii
chromowanych.

Potencjał czerni

Kolor czarny świetnie wypada zwłaszcza w tradycyjnym zestawieniu, czyli black & white. Na białym tle czarne baterie będą wyrazistym akcentem. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z białą ceramiką oraz białymi płytkami, ale też z czarną umywalką i wanną, szarym betonowym tłem czy dekorami imitującymi patynowane drewno. A jak to zrobić z sukcesem we własnym domu? Gotowe inspiracje stanowią trzy serie baterii KLUDI w wykończeniu czarny mat: BOZZ BLACK, BALANCE BLACK oraz NOVA FONTE PURISTIC BLACK. Każda z nich w nieco odmienny sposób eksploruje potencjał współczesnego minimalizmu.

Bateria umywalkowa KLUDI NOVA FONTE PURISTIC BLACK

Industrialna prostota

Seria KLUDI BOZZ BLACK jest inspirowana cylindrycznymi, industrialnymi kształtami. Zwraca uwagę formami zredukowanymi do niezbędnego minimum - zgodnie z dewizą minimalizmu "mniej znaczy więcej". Prostota KLUDI BOZZ BLACK idzie w parze z subtelną elegancją. Pozbawiony ornamentyki design wyrażony jest precyzyjną linią oraz przejrzystymi geometrycznymi kształtami. Oszczędnemu wzornictwu towarzyszy optymalizacja funkcjonalności, dzięki czemu produkty z tej serii ułatwiają codzienne czynności w łazience. Wersja czarny mat urzeka przy tym aksamitną powierzchnią, która daleka jest od chłodnej sterylności. Dlatego taka armatura ma wszechstronne zastosowanie, jeśli chodzi o różnorodne style wnętrzarskie.

Bateria wannowo-natryskowa KLUDI BOZZ

Ożywcza moc kontrastów

Gra kolorami to świetny sposób na piękne wnętrze, a jednocześnie - kreatywna zabawa, która może okazać się wielką przyjemnością. Baterie KLUDI BALANCE BLACK o powierzchni czarny mat idealnie współgrają z jasną aranżacją, przełamując dominującą kolorystykę. Czarne baterie umywalkowe świetnie odnajdą się w towarzystwie białej ceramiki o soft-purystycznych kształtach.

Bateria umywalkowa KLUDI BALANCE BLACK

W strefie natrysku piękny design możemy wprowadzić poprzez zestawienie czarnej armatury z białą powierzchnią ścian. Więcej różnorodności? Alternatywę dla tradycyjnych płytek stanowi m.in. pobielana, rustykalna cegła, która tworzy intrygujący klimat. Kabina typu walk-in o czarnych profilach doskonale dopełnia zaś całość. Oprócz idealnych połączeń kolorystycznych liczy się jakość wykonania i funkcjonalność poszczególnych elementów aranżacji.

KLUDI BALANCE BLACK

Baterie z serii KLUDI BALANCE BLACK cechują przemyślane detale - ergonomiczny, uniesiony do góry uchwyt, lekko pochylony korpus baterii oraz precyzyjnie wykonana powierzchnia, która jest odporna na uszkodzenia i łatwa w pielęgnacji.

Czysta elegancja

W wysublimowanej odsłonie minimalizmu prostota łączy się z subtelną zdobnością wybranych materiałów. Rolę dekoracyjną przejmują nie ornamenty, lecz umiejętnie dobrane, praktyczne wyposażenie wnętrza. Tym tropem podąża marka KLUDI, proponując kolekcję NOVA FONTE PURISTIC BLACK. Smukłe kształty baterii idą w parze z miękkimi liniami, przez co geometryczne formy są łagodne w wyrazie i uniwersalne. Całość zyskuje dodatkowo walor ponadczasowej elegancji - w duchu nowoczesnego puryzmu. Armatura jest wyrazista i przyciągająca wzrok, a przy tym zachwyca doskonałymi proporcjami. Zarówno surowe, industrialne otoczenie, jak i styl nowoczesny w przytulnej odsłonie stanowią dla niej idealne towarzystwo. Wszędzie, gdzie się pojawi, zapewnia powiew designerskiej świeżości.

Zestaw natryskowy KLUDI BALANCE BLACK, rączka natrysku KLUDI FIZZ

Więcej informacji na: www.inspiracje.kludi.pl