W Parku Pięciu Sióstr, położonym w sercu warszawskiej Ochoty, pojawiła się niecodzienna atrakcja. To wielka rzeźba różowego psa, która z pewnością przyciągnie uwagę wielu przechodniów. Jak podaje urząd dzielnicy w mediach społecznościowych, ten nietypowy czworonóg nosi nazwę "POOPilek". Za jego stworzenie odpowiada artystka Olga Prokop-Miśniakiewicz, która przygotowała trzy takie unikalne rzeźby. Wszystkie z nich zostaną umieszczone na stałe w różnych miejscach Ochoty. Ich głównym celem jest przypomnienie właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

"Czysta Ochota" - edukacja przez sztukę  

Rzeźba różowego psa w Parku Pięciu Sióstr to część większej akcji o nazwie "Czysta Ochota". Oprócz estetycznego aspektu, jej głównym celem jest edukacja mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Olga Prokop-Miśniakiewicz, twórczyni instalacji, chciała zwrócić uwagę na odpowiedzialność za czworonożnych przyjaciół. Podczas oficjalnego otwarcia rzeźby obecni byli przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ochota oraz dzieci z przedszkoli nr 100 i 99. Dzieciom przypomniano o dobrych nawykach związanych z opieką nad zwierzętami, a przede wszystkim o konieczności sprzątania po swoich pupilach.

Kolejne rzeźby wkrótce - zobacz, gdzie je znajdziesz!

Niebawem pojawią się kolejne rzeźby. 15 września w Parku Szczęśliwickim oraz 18 września przed Szkołą Podstawową nr 97. Co ciekawe, wszystkie instalacje zostały wykonane z materiałów odzyskanych, w tym z plastiku. To nie tylko artystyczne wyzwanie, ale także ważny gest w kierunku dbałości o środowisko naturalne.