Już od trzech lat Domoteka organizuje wyjątkowe wydarzenie, które stało się źródłem inspiracji i dobrych praktyk dla wszystkich marzących o urządzeniu modnego i funkcjonalnego domu bądź ogrodu. Najbliższy Domodesign, bo o nim właśnie mowa, odbędzie się już 10-11 maja. W tym czasie klienci odwiedzający Domotekę będą mogli wziąć udział w licznych bezpłatnych wykładach przybliżających aktualne trendy aranżacyjne oraz skorzystać z architektonicznych konsultacji. W programie przewidziane są także warsztaty nie tylko dla klientów Domoteki, ale też dla samych architektów, podczas których mają oni niepowtarzalną okazję, by wymienić się doświadczeniami zawodowymi i podyskutować na ważne dla branży projektowej tematy.

Poprzednie odsłony Domodesign udowodniły, że tego typu wydarzenia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich uczestnicy nie tylko poszukują profesjonalnych wskazówek i kontaktu z ekspertami, ale też czują potrzebę zdobywania lub pogłębiania wiedzy o najnowszych trendach w aranżacji wnętrz i przestrzeni outdoorowych.

Raport wzorniczy z Mediolanu w warszawskiej Domotece. Dowiedz się, jakie trendy czekają branżę!

Ważną część programu Domodesign stanowią wykłady, podczas których znani projektanci, doświadczeni architekci, dziennikarze czasopism wnętrzarskich oraz trendsetterzy przybliżają najgorętsze trendy w urządzaniu wnętrz, a także odsłaniają kulisy projektowego rzemiosła. Dzięki bogatemu programowi każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Jednym z najciekawszych wykładów, które znalazły się w programie tegorocznego Domodesign, będzie niewątpliwie relacja z ostatniej edycji targów Salone del Mobile.

Odbywająca się w Mediolanie wystawa od lat uważana jest za najważniejszą imprezę adresowaną do profesjonalistów zajmujących się wyposażeniem wnętrz i designem. Kto nie mógł być w kwietniu w Mediolanie, teraz, odwiedzając Domotekę, nadrobi zaległości. W dyskusji prowadzonej przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR i miłośniczkę designu, udział wezmą: Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”, Łukasz Siwiec, architekt wnętrz, Ambasador Domoteki, Anna Koszela, architektka wnętrz oraz Szczepan Zalewski, student ASP Warszawa, laureat 3. edycji konkursu „Paradyż Designers”.

- Postaramy się przybliżyć naszym gościom to wszystko, co działo się podczas tegorocznych targów w Mediolanie, bo Salone del Mobile to nieprzebrany skarbiec trendów, które w najbliższym czasie będą inspirowały architektów, projektantów i designerów na całym świecie. Warto być na tym panelu, jeśli chcemy wiedzieć, jak powinny wyglądać modne wnętrza w 2024 roku - zdradza Olga Kisiel-Konopka.

Jednak to tylko początek długiej listy wydarzeń i wykładów, które znalazły się w programie tegorocznego Domodesign. Odwiedzający Domotekę w dniach 10-11 maja dowiedzą się, na czym polega zrównoważony rozwój we wnętrzach mieszkalnych i jak rozwiązać problem małych przestrzeni. Poznają funkcjonalne rozwiązania dedykowane kuchniom i przepis na idealny stół, zostaną wprowadzeni do wielowymiarowego świata oświetlenia i nauczą się wnętrzarskich trików.

Będzie też o wyborze „królowych salonu”, czyli sof, roli kolorów w kreowaniu przestrzeni, a nawet meblowaniu... zapachami. Mało? Miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu na pewno nie może zabraknąć na wykładzie „Garden Party, czyli jak zaprojektować imprezowy ogród!”. Zaproszeni do udziału w wykładach eksperci chętnie podzielą się swoją szeroką wiedzą. Zatem jeśli wciąż dręczą cię pytania dotyczące urządzenia wymarzonego domu czy ogrodu albo twoje dotychczasowe wybory aranżacyjne budzą wątpliwości, koniecznie odwiedź Domotekę i weź udział w jednym z wykładów odbywających się w ramach Domodesign.

Bezpłatne konsultacje z architektami

Znajdujących się w programie Domodesign konsultacji z architektami nie trzeba reklamować. Poprzednie edycje imprezy udowodniły, że bezpośrednie spotkanie z architektem jest na wagę złota - pozwala pozbyć się wątpliwości, ułatwia podjęcie decyzji lub znalezienie najlepszego rozwiązania, które wcześniej wydawało się nieosiągalne. Zaproszeni eksperci pomogą urządzić nie tylko wnętrza mieszkań i domów, ale też ogrody i tarasy. Co więcej, doskonale znając ofertę Domoteki, podsuną konkretne rozwiązania, skracając w ten sposób czas dzielący powstanie projektu od jego realizacji.

Warsztaty dla architektów - sztuczna inteligencja w projektowaniu wnętrz

Przygotowując program Domodesign, Domoteka nie zapomniała również o profesjonalistach, czyli architektach i projektantach, którzy chcą wzbogacać i rozwijać swoje praktyczne umiejętności. Specjalnie z myślą o nich zaplanowano serię warsztatów. Ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, poczynając od zastosowania AI w projektowaniu po projektowanie systemów audio we wnętrzach.

Warsztaty dla klientów - stwórz własną linię zapachów!

Przewidziane zostały również warsztaty dla klientów Domoteki. Ci z kolei dowiedzą się między innymi, jak stworzyć własną linię zapachów czy przygotować materiały wideo o swoich wnętrzach z myślą o prezentacji ich w mediach społecznościowych. Na każdy warsztat prowadzone są indywidualne zapisy, dzięki czemu spotkania odbywają się w komfortowych warunkach, a każdy uczestnik może w pełni skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaproszonych profesjonalistów.

Ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych projektowaniem i aranżacją kuchni będzie spotkanie w formule „Kuchnia on tour”, podczas którego odwiedzone zostaną wszystkie salony Domoteki z tego rodzaju ofertą. Każdy z salonów zaprezentuje interesujące rozwiązania i zaprosi do indywidualnych spotkań w celu realizacji projektów. Nowością będzie także zewnętrzna Strefa Ogrodowa, przygotowana we współpracy z Garden Space oraz znanym producentem roślin ogrodowych - firmą Ulińscy. W tej wyjątkowej przestrzeni zaplanowano muzykę, grillowanie i miejsce do spotkań branżowych poświęconych projektowaniu przestrzeni outdoorowych.

Wystawa "Stare Mury" - jak odnawiać stare budynki? 

Podczas Domodesign zaprezentuje się także Grupa Arche z wystawą „Stare Mury”. W tej strefie odbędą się spotkania poświęcone rewitalizacji starej zabudowy oraz warsztaty dla architektów. Architekci - Piotr Grochowski i Wojciech Kolęda - nie tylko przybliżą magię transformacji starych budynków, mieszkań, fabryk, dworków, ale również zainspirują do tworzenia przestrzeni z duszą. Zostanie tu także zainstalowana specjalna wystawa pokazująca efekty działań architektów oraz sposoby na ponowne wykorzystanie przestrzeni w nowych aranżacjach.

Podczas całego eventu będą oczywiście funkcjonowały wystawy, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie, czyli wystawa Anny Halarewicz, której wernisaż planowany jest na 9 maja, wystawa Stowarzyszenia NÓW, która będzie miała premierę 10 maja, fotografie z cyklu „Pasaż Italia” autorstwa Michała Łukasika, „Save the Planet” z Leo-art oraz wystawa „Przepływ i Przemiana” Renaty Kusznierskiej.

Pełny program tegorocznej, wiosennej edycji Domodesign znajduje się na stronie https://domoteka.pl/domodesign/