W tym roku Fiskars otrzymał dwie nagrody "Best of the Best" Product Design Awards, w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzorniczych na świecie, Red Dot Design Award. Wyróżnienie przyznawane jest pionierskim projektom za funkcjonalność, innowacyjność i wyjątkowy design.

Fiskars pierwszą nagrodę otrzymał za kolekcję do gotowania na świeżym powietrzu Norden, a drugą za zraszacze wahadłowe. Oba produkty są doskonałymi przykładami projektowego DNA Fiskars, które jest zakorzenione
w skandynawskim designie, minimalizmie i naturze.

Zraszacze wahadłowe Fiskars nagrodzone Red Dot Best of the Best

"Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tych wyróżnień. Pionierska, innowacyjna, ergonomiczna i wydajna prostota nie jest łatwa. Każdy aspekt produktu musi być przemyślany, a każdy szczegół musi mieć swój cel. Wyzwanie związane z projektowaniem prostoty polega na zrozumieniu zarówno tego, co tworzysz, jak i na wiedzy, kiedy przestać, zapewniając, że produkt nie jest obciążony niepotrzebnymi szczegółami" - mówi Petteri Masalin, dyrektor ds. projektowania w firmie Fiskars.

"Chcemy tworzyć produkty, których używanie będzie przyjemnością, nie tylko przez kilka lat, ale przez całe życie, przez 60, a nawet 100 lat. Jakość jest podstawą marki od 1649 roku" - dodaje Masalin.

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano zgłoszenia z 60 krajów, a jury Red Dot składało się z 39 ekspertów z 20 krajów na 4 kontynentach. Eksperci różne dyscypliny projektowania.

Nagrodzona kolekcja Norden od Fiskars: nordycka tradycja w nowoczesnej odsłonie

Jedną z nagród Best of the Best wyróżniona została kolekcja do gotowania na świeżym powietrzu Fiskars Norden, wprowadzona na rynek w 2023 roku. Inspiracją dla tej linii były nordyckie krajobrazy, kultura i tradycje, reinterpretowane w nowoczesny, ponadczasowy sposób.

Produkty do gotowania na zewnątrz Norden Grill nagrodzone Red Dot Best of the Best

Narzędzia z kolekcji Norden doskonale sprawdzą się podczas gotowania na zewnątrz i grillowania, ale równie dobrze można z nich korzystać w kuchni przez cały rok. Wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, takich jak brzoza i dąb, stal nierdzewna i żeliwo.

Produkty do gotowania na zewnątrz Norden Grill nagrodzone Red Dot Best of the Best

Nagrodzone zraszacze wahadłowe Fiskars: innowacja i wygoda w nawadnianiu ogrodu

Drugim produktem uhonorowanym nagrodą Best of the Best Product Design Award jest portfolio nowych zraszaczy wahadłowych Fiskars. Odznaczają się one możliwością regulacji na wielu poziomach, co pozwala dobrać idealną opcję do każdego ogrodu. Wszystkie modele wyposażone są w uniwersalne szybkozłącze kompatybilne z produktami innych marek, a intuicyjne elementy sterujące zapewniają szybką i łatwą konfigurację. Noga zraszacza obraca się, ułatwiając przechowywanie i posiada zintegrowany otwór do zawieszania. Przemyślana konstrukcja urządzenia zapewnia innowacyjne rozwiązanie w zakresie czyszczenia, gwarantując długotrwałe działanie.

Zraszacze wahadłowe Fiskars nagrodzone Red Dot Best of the Best

Więcej informacji na: www.fiskars.com