20 czerwca w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego firma LG przedstawiła najnowsze modele klimatyzatorów z serii ARTCOOL i DUALCOOL. Prezentacja została wzbogacona wystawą zdjęć cenionej artystki, Ewy Krasuckiej, specjalizującej się w fotografii tańca.

Podczas wydarzenia goście mieli przyjemność zapoznać się z klimatyzatorami LG z serii ARTCOOL i DUALCOOL, które stanowią idealne połączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i wysublimowanego designu. Imponująca prezentacja urządzeń w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wyeksponowała ich wyjątkowy charakter, a uczestnicy wydarzenia mogli przekonać się, jak harmonijnie nowoczesna technologia współgra ze sztuką.

Wystawę zdjęć Ewy Krasuckiej, artystki od dwudziestu lat specjalizującej się w utrwalaniu tańca na fotografiach i filmach, stanowiła integralną część prezentacji produktów LG. Zaprezentowane prace, przedstawiające sylwetki tancerzy i piękno przedstawień baletowych i operowych, doskonale wpisywały się w atmosferę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Fotografie, tworząc harmonijną całość z ekspozycją klimatyzatorów LG, podkreślały elegancję wnętrz i wyjątkowy charakter wydarzenia.

Energooszczędne klimatyzatory LG ARTCOOL Gallery LCD i Photo wyróżniają się uniwersalnym designem, doskonale dopasowującym się do każdej aranżacji. Model LG ARTCOOL Gallery LCD, wyposażony w ekran, umożliwia wyświetlanie obrazów i przesyłanie zdjęć ze smartfona, natomiast wersja Photo pozwala prezentować ulubione dzieła sztuki. Klimatyzatory z serii ARTCOOL to nie tylko wydajne urządzenia zapewniające komfortowe warunki w pomieszczeniach, ale również stylowe elementy wystroju wnętrz, co doskonale prezentują wizualizacje projektu autorstwa Paweł Jurkiewicz Studio we współpracy z adpo studio Adriana Ponikiewska.

Na potrzeby zaprezentowania walorów estetycznych klimatyzatora LG ARTCOOL Gallery zaprojektowano dedykowane kamieniczne wnętrze. Nastrój części dziennej został celowo stworzony tak, aby pokazać, że nawet tak techniczny element jak klimatyzator może komponować się z klasycznym mieszkaniem. Dzięki właściwościom technicznym, klimatyzator może wisieć już 150 cm nad podłogą, zupełnie jak rama z obrazem czy zdjęciem, do którego LG ARTCOOL Gallery nawiązuje. Urządzenie, które zwykle w projektowanych wnętrzach jest maskowane dziś może stanowić element dekoracyjny. Daje to projektantowi pełną swobodę w wyborze lokalizacji klimatyzatora. Z jednej strony może zapewnić najbardziej wydajne działanie jednostki, z drugiej strony nie musi się martwić, że produkt wizualnie zaburzy harmonię zaprojektowanego wnętrza - powiedział Paweł Jurkiewicz, projektant wnętrz.

Dzięki eleganckiemu wzornictwu i matowemu wykończeniu, klimatyzator LG DUALCOOL Premium Soft Air może pełnić funkcję estetycznego elementu wyposażenia nowoczesnego wnętrza, jednocześnie dostosowując swoją pracę do potrzeb domowników. Podwójny nawiew zapewnia szybkie i optymalne regulowanie temperatury bez narażania użytkowników na nieprzyjemny chłód.

Za designerską oprawą kryją się zaawansowane technologie, takie jak funkcja kW Manager, która pomaga w zarządzaniu zużywaną energią, oraz filtry powietrza z jonizatorem. Modele DUALCOOL charakteryzują się wysoką klasą efektywności energetycznej A+++ zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia. Dodatkowo wyposażone są w czujniki obecności użytkowników i otwartego okna, które ograniczają niepotrzebne zużycie energii. Klimatyzatory te oferują możliwość ustawienia bardzo delikatnego nawiewu Soft Air, który subtelnie otacza domowników komfortową temperaturą powietrza.

Wszystkie klimatyzatory LG posiadają wbudowane Wi-Fi, które umożliwia wygodne zdalne sterowanie pracą urządzenia za pomocą aplikacji ThinQ w dowolnym miejscu i czasie.

Firma LG kolejny raz udowadnia, że jej produkty łączą w sobie innowacje z najwyższej jakości wzornictwem, oferując rozwiązania, które – w myśl hasła „Life’s Good” - wzbogacają i ułatwiają codzienne życie użytkowników.

Więcej informacji na: www.lg.com/pl/klimatyzatory/