Dmuchawce, latawce… Grafika na froncie lodówki - może tu być obraz lub zdjęcie (fot. Pixers)

Dziś jest to ważniejsze, niż 10 czy 15 lat temu; mamy mniej czasu, a sklepy są lepiej zaopatrzone, co sprawia, że wielu z nas woli zrobić duże zakupy raz w tygodniu. Tymczasem produkty żywnościowe miewają bardzo różne potrzeby i wymagania. Lubią być przechowywane w różnych temperaturach i przy rozmaitych stopniach wilgotności powietrza. Potrzebują także coraz więcej miejsca.

Wybierając sprzęt chłodniczy, musimy zdecydować, co jest nam najbardziej potrzebne. Czy wolimy rozwiązanie typu kombi - chłodziarko-zamrażarkę z proporcjonalnym podziałem na strefy chłodzenia i mrożenia, czy też bardziej praktyczna okaże się dla nas duża lodówka z niewielkim zamrażalnikiem i osobna pojemna zamrażarka.

Lodówki typu side-by-side - co to takiego?

A może urządzenie typu side-by-side, czyli potężna lodówka dwudrzwiowa? Taka zajmie w kuchni wiele miejsca, ale można liczyć na to, że zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Warto przy tym pamiętać, że lodówki wolno stojące mają znacznie większą kubaturę, niż modne od pewnego czasu chłodziarki do zabudowy o podobnych wymiarach zewnętrznych, ponieważ w ich przypadku na te wymiary składają się także boczne ścianki i drzwi szafki, w której montujemy urządzenie.

A skoro mowa o obudowach, trzeba zauważyć, że zakup sprzętu wolno stojącego nie skazuje naszej kuchni na siermiężny techniczny wygląd. Producenci sprzętu AGD wykazują coraz więcej fantazji, zatrudniając do projektowania najlepszych światowych designerów. Sprawia to, że lodówka w obudowie ze stali szlachetnej - przebój rynku sprzed kilkunastu lat - dziś nie jest już zaliczana do awangardy, lecz raczej do kuchennej klasyki.

Kolorowe lodówki - rodzaje

Dostaniemy bowiem chłodziarki w pełnej gamie kolorów, w obudowach stylizowanych na vintage, a także ozdobionych grafiką, malarstwem czy fotografią. A jeśli komuś zamarzy się lodówka w "diamentowej" szacie? Cóż, i dla takiego klienta jest już dzisiaj rozwiązanie…

   

Unikalna Chłodziarko-zamrażarka w kolorze brzoskwiniowym, ozdobiona kryształami Swarovskiego
(fot. LG Electronics)

  Chłodziarko-zamrażarki z linii Gorenje Retro Collection, posiadają m. in. funkcje automatycznego rozmrażania, wyświetlacz LED oraz program energooszczędny Eco. Czas przechowywania bez zasilania: do 22 godzin, w zależności od modelu (fot. Gorenje)   Chłodziarko-zamrażarka typu side-by-side z alarmem niedomkniętych drzwi i oświetleniem LED
(fot. Samsung)

opr: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Gorenje