Czy znacie koszmar spadających na głowę drzwiczek szafki otwieranej do góry? By go nie doświadczyć, można zrezygnować z tego typu frontów lub, po prostu, wybrać nowoczesny i niezawodny mechanizm otwierania, polegający na zastosowaniu podnośników z elektrycznym wspomaganiem (producenci zazwyczaj proponują 2-3 różne mechanizmy różniące się jakością i ceną).

System cichego domykania szuflad, należący już często do standardowego wyposażenia, może się czasem wydawać niepotrzebny i bezsensownie podnoszący koszty mebli kuchennych. Jednak spróbujmy sobie wyobrazić, jak wyglądałoby zamykanie modnych szerokich szuflad, mieszczących ciężkie garnki. Jedno lekkie popchnięcie i obciążona szuflada z hukiem uderza w ścianki mebla.

Półki Extendo PEKA System Servo-Drive Uno System Convoy Lavido
Półki Extendo na prowadnicach, dzięki otwartej konstrukcji umożliwiają podgląd zawartości nawet przed wysunięciem, PEKA, wycena indywidualna System Servo-Drive Uno czyli elektryczne wspomaganie otwierania szuflady na sortownik śmieci - wystarczy lekko nacisnąć biodrem, kolanem lub stopą, by szuflada otworzyła się samoistnie, BLUM,
524 zł
System Convoy Lavido jest wyjątkowo wygodny, wysuwany za pomocą specjalnej rączki. Dzięki swojej przejrzystości umożliwia dostęp do zawartości półek z trzech stron, PEKA, od 2449 zł

Skuteczną i sprawdzoną metodą utrzymania porządku oraz zagospodarowania /pomocą w utrzymaniu porządku oraz zagospodarowaniu trudnych do wykorzystania przestrzeni są wysuwane kosze, tzw. cargo. Szczególnie przydatne są moduły tego rodzaju, przeznaczone do wąskich szafek. Do zawartości wysuniętych koszy możemy sięgać bez problemu, z obu stron. Trudno by też było mówić o dobrym wykorzystaniu miejsca, gdyby nie wyjeżdżające z narożnych szafek carga typu magic corner.

Niezwykle pomocne są również szuflady wyposażone w akcesoria, pozwalające utrzymać porządek - wkłady na sztućce, wkłady z pojemnikami na przyprawy, dowolnie regulowane systemy przegródek, segregatory na butelki, regulowane uchwyty, które można wyjmować z szuflady razem ze stosem talerzy czy praktyczne słupki, wkładane w dziurkowane dno szuflady, ułatwiające wygodne przechowywanie garnków i pokrywek.

Minimalistyczna zabudowa kuchenna Zajc Kuchnie Nowoczesna zabudowa kuchenna Art De Vivre Kuchnia Trendy Suare Space Kuchnia Only One LAB
Minimalistyczna zabudowa kuchenna z białymi frontami lakierowanymi na wysoki połysk, głębokie szuflady firmy Hettich mają szklane boki, dzięki czemu dobrze widać ich zawartość, ZAJC KUCHNIE, cena zależna od projektu Nowoczesna zabudowa kuchenna z frontami z lakierowanego mdf-u i blatem ze stali nierdzewnej, wyposażona w wygodne, wysuwane półki, SICC, ART DE VIVRE, cena zależna od projektu Kuchnia Trendy - wyspa wyposażona w cztery szuflady z jednej strony i szafki cargo z drugiej, moduł wiszący składający się 10 szafek oraz otwartej półki, moduł składający się z zabudowanych sprzętów AGD oraz wysokich szafek o szerokości 60 cm, SQUARE SPACE, cena zależna od projektu Proste fronty kuchni Only One wykonane z litego drewna dębu lub wiśni ukrywają wygodne regały, głębokie szuflady i wysuwane półki, projekt Terry Dwan & Claudia Caponnetto, Riva 1920, LAB, cena dostępna w salonie

Inwestycja w nowoczesne systemy szuflad i szafki oraz zoptymalizowanie przechowywania z pewnością się opłaci - ułatwi wiele czynności, które zwykle wymagają wysiłku i obciążają kręgosłup - ponadto pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

Zanim kupisz

  • Obejrzyj dokładnie kanty blatów, drzwiczek, łączenia szuflad, sprawdź, czy drzwiczki się dobrze zamykają - słowem: zwróć uwagę na miejsca najbardziej newralgiczne.