Trendy nieustannie się zmieniają. Jedne odchodzą w zapomnienie równie szybko, jak się pojawiły, kolejne zaś pozostają z nami na dłużej. Jedno pozostaje niezmienne - kuchnia jest bijącym sercem każdego domu. Oto 5 praktycznych i zgodnych z obowiązującymi trendami sposobów na aranżację kuchennej przestrzeni.

1. Modna kuchnia - zabawa kolorami

Jednym z widocznych trendów w aranżacji kuchni jest odejście od jednokolorowej zabudowy meblowej. Do dyspozycji mamy wiele wspaniałych inspiracji, dlatego warto czasami odejść od popularnej bieli połączonej z szarością. Dziś na jednej płaszczyźnie frontów możemy stosować różne dekory i łączyć ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Kamień i metal, beton i drewno... Ograniczać nas może jedynie wyobraźnia.

Możemy zestawiać ze sobą materiały chłodne i ciepłe oraz ciemne i jasne tonacje. Tego rodzaju połączenia dobrze wyglądają na wysokiej zabudowie meblowej, której znaczną część zajmują fronty. Pozwala to w odpowiedni sposób wyeksponować każdy zastosowany dekor.

Oferta Pfleiderer, Dekory Oliwka Espana R50030 i Ponderosa Pine R55004
Oferta Pfleiderer, Dekory Oliwka Espana R50030 i Ponderosa Pine R55004

2. Modna kuchnia - pożyczone z fabryki

Moda na industrialne wnętrza nie słabnie. Jest to styl inspirowany przemysłem i rozwiązaniami w nim stosowanymi, dlatego charakterystyczne elementy aranżacji to beton, odkryte, czerwone cegły, czy skorodowana blacha. Oczywiście nie musimy od razu zdzierać tynku ze ścian i odsłaniać rur, by uzyskać ten klimatyczny efekt we wnętrzu. Aby nowoczesną kuchnię zamienić w aranżację inspirowaną klimatem loftu, wystarczy zastosować kilka odpowiednich materiałów.

Na przykład imitujący beton laminat nada kuchennej aranżacji surowego, przemysłowego klimatu. Warto również pamiętać o innych dodatkach, takich jak lampy z metalu lub wiszące żarówki w dekoracyjnych oplotach, druciane kosze na owoce czy też blaszane obrazki z napisami. Wszystko to pozwoli wykreować w kuchni industrialny styl, rodem ze starej fabryki.

3. Modna kuchnia - cieplej i przytulniej

Biała kuchnia z drewnianym blatem to klasyka gatunku, i chociaż odchodzi się powoli od białych mebli kuchennych, na rzecz bardziej wyrazistych kolorów, to drewno niezmiennie pozostaje modne. Największą popularnością cieszy się dąb, we wszystkich możliwych odcieniach - zarówno bielony, jak i ten w miodowej, ciepłej barwie. Zaletą drewna dębowego jest niezwykła trwałość i piękne sęki, które niewątpliwie stanowią dekorację wnętrza. Warto je wyeksponować, a najlepszym do tego miejscem w kuchni jest blat. Jego duża powierzchnia pozwoli zaprezentować to, co najpiękniejsze w dekorach dębowych - kolor, fakturę oraz wyraziste rysunki.

Oferta Pfleiderer, blat Dąb Lancelot R20027
Oferta Pfleiderer, blat Dąb Lancelot R20027

4. Modna kuchnia - struktury pełne głębi

Moda na wyraziste struktury meblowe nie ustaje. Oprócz ukazywania prawdziwej natury drewna i kamienia, dużą popularnością cieszą się również powierzchnie maksymalnie matowe i gładkie, wręcz satynowe w dotyku. Mat fenomenalnie prezentuje się na dekorach uni, wydobywając piękno jednego koloru, zaś dekory inspirowane betonem lub drewnem czyni jeszcze bardziej eleganckimi.

Oferta Pfleiderer, Struktura Xtreme Matt
Oferta Pfleiderer, Struktura Xtreme Matt

5. Modna kuchnia - jednolite połączenia

Zastosowanie materiałów wykończeniowych i elementów dekoracyjnych w jednym stylu i zbliżonej kolorystyce, pozwoli urządzić kuchnię w sposób uporządkowany i spójny. To szczególnie ważne, jeśli pomieszczenie kuchenne jest niewielkie i chcemy je optycznie nieco powiększyć. Ciekawym i bardzo oryginalnym sposobem na zaaranżowanie powierzchni roboczej w kuchni, jest zastosowanie tego samego materiału na blacie, jak i na ścianie tuż nad nim.

Oferta Pfleiderer, Daglezja Bielona R50062
Oferta Pfleiderer, Daglezja Bielona R50062