W modnej kuchni przybywa coraz więcej urządzeń utrzymanych w głębokiej matowej czerni. To eleganckie wykończenie nada nawet najprostszej zabudowie niepowtarzalnego stylu.

Czarna zabudowa kuchenna wkracza do domów

Z sezonu na sezon ciemna kolorystyka śmielej wkracza do domów. Trend ten nie omija kuchni, w której pojawiają się już meble w ciemnych odcieniach szarości, przechodzącej nawet w antracyt. Jednak czarna zabudowa kuchenna nadal uchodzi za ekstrawagancką.

Nie ulega wątpliwości, że czerń za sprawą swojej elegancji przyciąga wzrok i intryguje. Szczególnie wówczas, gdy jest w podana w macie, który uwodzi głębią koloru. Dlatego do kuchni warto wprowadzić ją za pomocą akcentów, czyli odpowiednio dobranych urządzeń.

Bateria Active Neo i zlewozmywak Urban

Czarny granitowy zlewozmywak i bateria - duet idealny!

Czarny granitowy zlewozmywak doskonale prezentować się będzie z podobnie wykończoną baterią. W tej roli sprawdzą się proste modele Franke, jak Active Neo i Active Plus wykończone w czarnym macie. Ten sam kolor znajdziemy również w bardzo lubianej baterii Maris Free z charakterystycznymi żłobieniami na wylewce, przypominającymi strumień wody.

Bateria Active Plus
Bateria Maris Free

Matową, czarną wersję ma także innowacyjna bateria filtrująca na kapsułki Vital. Modele Franke w tym kolorze stworzą wraz z czarnym granitowym zlewozmywakiem zgodną z trendami i spójną estetycznie całość.

Bateria filtrująca Vital

Czarny okap kuchenny? Tak!

Głębia czarnego matu świetnie sprawdzi się również na okapach. Dzięki zastosowaniu tego koloru staną się optycznie mniejsze. Żeby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na niewielki model Impress. Wybierając go w wersji z czarnym panelem przednim, stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym. Tym bardziej, że front wytłaczany jest w subtelny geometryczny wzór.

Okap Impress

Z kolei znakami rozpoznawczymi modelu Smart Deco są miękkie zaokrąglenia i kształt inspirowany tradycyjnymi okapami. W tym urządzeniu ponadczasowej czerni towarzyszy kilka pastelowych kolorów wykończeń do wyboru. Jednak to czarny mat będzie na tyle uniwersalny, że wpisze się w aranżację każdej kuchni.

Okap Smart Deco

Dowiedz się więcej: www.franke.pl/ks