W dniach 7-11 lutego we Frankfurcie odbyły się największe targi konsumencie w Europie. Jak co roku, na Ambiente, studio forecasterów Stilburo bora.herke.palmisano zaprezentowało wystawę Trends 2020...Na to wydarzenie czekają trendwatcherzy z całego świata. Na postawie tej prezentacji w najbliższym czasie będą powstawać nowe, modne kolekcje mebli i dekoracji do wnętrz.

„Nowe wyzwania inspirują do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Zmiany zachodzące w klimacie wymuszają zapotrzebowanie na zrównoważoną produkcję, przyjazną dla środowiska, w oparciu o gospodarkę cyrkularną." - Stilburo bora.herke.palmisano.

shaped + softened

Funkcjonalne meble i inne artykuły dekoracyjne o miękkich kształtach i wyraźne zredukowanych konturach w neutralnych kolorach definiują ten styl. Lampa Musa od Vibii to projekt niemal skopiowany z natury. Designerzy inspirowali się kroplą rosy na liściu. Podobnie jest z projektem innej lampy, Lafleur marki Slamp. Obraz nieba rysuje się na tapecie I put a spell on you, London Art, a lampy Nuvem przywodzą na myśl niegroźne obłoczki. Sofa Pixel, Saba Italia to kwintesencja tego kierunku.

pricise + architectural

Solidne, mocne, twarde materiały łączą się z industrialną atmosferą. Ciemna kolorystyka i wysoka jakość, naturalnych materiałów zestawiona jest w męskiej estetyce. Klasyczne i eleganckie meble mają gwarantować komfort i wygodę.

Geometryczny i ażurowy regał Aria od włoskiej marki Porada wpisuje się kompletnie w ten trend. Podobnie jest w tapetą Drop od LondonArt, gdzie intensywna kolorystyka jest jednym z fundamentów tego kierunku. Dopełnieniem są architektoniczne lampy Tube od Vibii. Barek Mary o walcowatym kształcie wykonano z najwyższej jakości drewna w naturalnym wybarwieniu.

artistical + diverse

To interdyscyplinarna interakcja między sztuką, rzemiosłem i technologią cyfrową. Charakteryzuje się niezwykłymi materiałami i kreatywnym wykorzystaniem procesów produkcyjnych. Naturalne materiały proponowane są multikolorowym zestawieniu barw, w artystycznym klimacie.

Feria barw w artystycznym aranżu. Naturalne materiały zaproponowano w nieprzewidywalnych kolorach. Ręcznie kształtowana lampa Lafleur, marki Slamp, czy stoliki Tartuga, Porada ze szlachetnych gatunków drewna to, można by rzec, odpowiedź włoskich twórców na nowe definicje trendów. Jednak prawdziwe nowości marki zaprezentują już na początku marca na kolejnych targach we Frankfurcie lights+building.