Mąka, cukier, ryż, makaron czy oliwa - tego typu produkty mogą nam się przydać w każdej chwili. Dlatego warto mieć w domu ich zapas. Pytanie tylko: gdzie przechowywać jedzenie? Tu z pomocą przychodzą nam szafki typu cargo marki Peka.

Posiadanie spiżarni przy kuchni to rzadko spotykany luksus, a gromadzenie zapasów w zwykłych szafkach kuchennych jest mało efektywne. Okazuje się jednak, że nie potrzeba całego pomieszczenia na przechowywanie jedzenia, bowiem najbardziej ergonomicznym na to sposobem są wysuwane szafki typu cargo. Marka Peka ma w swojej ofercie dwa niezawodne systemy.

DISPENSA to klasyczne, wysuwane cargo przeznaczone do wąskich modułów, dostępne jest w różnych wysokościach - od 90 do 230 cm. Wybierając cargo DISPENSA, możesz stworzyć wysoki słupek lub moduł medium. Ten model utrzyma nawet 100 kg załadunku.

TANDEM z kolei przyda się tam, gdzie można pozwolić sobie na umieszczenie systemu w szafce o szerokości 60 cm. TANDEM pozwala umieścić produkty nie tylko na półkach wewnętrznych, ale także na drzwiach - podobnie, jak w lodówce. Ten system udźwignie aż 85 kg zapasów!

1. Wszystko idealnie widoczne

Trzymając spore zapasy gdzieś na półkach, w różnych szafkach i szufladach, na pewno nie raz odnaleźliśmy zapomniane produkty, których zgromadziło się już kilka opakowań, lub - co gorsza - żywność, której termin przydatności do spożycia już dawno upłynął. Nie ma w tym nic dziwnego - przechowując jedzenie w taki sposób, można bardzo łatwo coś przeoczyć. Cargo rozwiązuje takie problemy, ponieważ wszystkie produkty są na widoku. Dzięki temu zużyjemy je na bieżąco i nie będziemy musieli dokonywać powtórnych zakupów, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Wreszcie można zapomnieć o kuchennym bałaganie.

2. Ergonomia to podstawa

Cargo warto zlokalizować w pobliżu lodówki - dzięki temu podczas gotowania wszystkie produkty spożywcze, świeże i suche, będziemy mieć pod ręką i możemy swobodnie zacząć gotować, nie tracąc czasu na szukanie żywności po zakamarkach wszystkich szafek, a także szybko przygotować listę zakupów, wiedząc dokładnie, co już masz i czego jeszcze brakuje. Cargo to najbardziej praktyczna przestrzeń do przechowywania zapasów.

3. Stworzysz swoje własne sposoby organizacji zapasów

W rozmaitych typach cargo możemy umieścić produkty nie tylko na półkach wewnętrznych, ale także na drzwiach - podobnie, jak w lodówce. Kiedy otwieramy np. szafkę cargo TANDEM, tylne półki przybliżają się do przodu - możemy więc łatwo sięgnąć nawet w najgłębsze zakamarki spiżarki.

4. Dopasowanie do potrzeb rodziny

Wnętrze szafki cargo dostosujesz do swoich wymagańregulując wysokość koszy i odstępy między koszykami, dzięki systemowi haczyków. Dzięki temu cargo pomieści zarówno wysokie butelki, jak i mniejsze opakowania, a także drobne torebki z przyprawami. Maksymalne wykorzystanie powierzchni w takiej szafce jeszcze nigdy nie było tak proste!

5. Jest superłatwe w użyciu

Wystarczy jeden lekki ruch, by cargo płynnie się wysunęło lub wsunęło z powrotem. Specjalny system sprawia, że szafka wyhamuje przy otwieraniu i zamykaniu, nie musimy się więc obawiać, że nawet wypełnione zapasami po brzegi cargo może być dla nas zbyt ciężkie do wysunięcia, bowiem nawet całkowicie pełne będzie łatwe i przyjemne w obsłudze.

Więcej informacji na: www.peka.pl

 

Autor
5 powodów, dla których warto mieć w kuchni szafkę typu cargo
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...