Elegancka i funkcjonalna strefa zmywania w kuchni ma ogromny wpływ na wygodę pracy oraz przyjemność płynącą z przebywania w pomieszczeniu. Projektanci zwracają uwagę na ergonomię użytkowania, a równocześnie niebanalny wygląd poszczególnych urządzeń i jakość ich wykonania. Wszystkie te cechy spełnia Zestaw Obsydian od marki Kernau. To granitowy zlewozmywak w kolorze głębokiej czerni ze złotymi drobinkami oraz czarno-złota bateria. Zestaw jest laureatem konkursu Dobry Design 2023 w kategorii "AGD kuchenne".

Słowo "design" łączy w sobie pojęcie nowatorstwa, estetyki oraz wysokiej użyteczności. Dlatego też Zestaw Obsydian Kernau z powodzeniem można nazwać designerskim. Wysmakowany wygląd produktów łączy się z ich wysoką funkcjonalnością. W skład zestawu wchodzi zlewozmywak KGS D 6078 1B1D Deep Black + Gold Metallic z dwiema deskami oraz bateria KWT 35 Gold Nano.

Czarno-złote wyposażenie strefy zmywania wpisuje się w nowoczesne kuchnie w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz glamour. Tak eleganckie zestawienie kolorów jest ponadczasowe i zawsze będzie w dobrym guście.

Zarówno wygląd, jak i funkcjonalność Zestawu Obsydian urzekły członków kapituły plebiscytu Dobry Design 2023. Był on już po raz 12. organizowany w ramach wydarzenia 4 Design Days. Jurorzy brali pod uwagę wysoką jakość, długowieczność produktów oraz troskę o zrównoważony rozwój podczas ich tworzenia i użytkowania. Produkty zgłoszone przez Kernau zajęły pierwsze miejsce w kategorii "AGD kuchenne". W tej kategorii marka uzyskała także wyróżnienie za piekarnik i płytę z linii Kernau Raw Copper.

Zestaw Kernau Obsydian, laureat konkursu Dobry Design 2023

Subtelny połysk na czarnym tle

Zwykła czerń nadal jest w modzie, ale nie wszystkim ta barwa wystarcza. Konsumenci poszukują czegoś więcej - wysmakowanych detali, cech charakterystycznych dla wąskiej grupy produktów. Dlatego stworzyliśmy zlewozmywak KGS D 6078 1B1D w kolorystyce Deep Black + Gold Metallic. Jest on wykonany z kompozytu w barwie głębokiej czerni ozdobionej połyskującymi złotymi drobinkami. Tak subtelna ozdoba wprowadza znaczną różnicę.

Nawet najlepszy wygląd nie przekona konsumentów, jeśli nie będzie mu towarzyszyć funkcjonalność. W modelu KGS D 6078 1B1D jest ona naprawdę wysoka i spełni nawet wygórowane wymagania konsumentów. Trwały kompozyt granitowy jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz odporny na wysoką temperaturę. Jego jakość potwierdza 10-letnia gwarancja.

Zlewozmywak KGS D 6078 1B1D Deep Black+Gold Metalic

Funkcjonalne akcesoria do zlewozmywaka

Ogromnym atutem zlewozmywaka są dołączone akcesoria. To dwie deski - stalowa ociekowa oraz szklana. Pierwsza, umieszczona nad komorą, z powodzeniem posłuży za ociekacz. Druga będzie funkcjonalną deską do krojenia. Jest wykonana ze szkła hartowanego. Niestraszne jej ostre noże lub przypadkowy upadek. Jest również odporna na wysoką temperaturę, więc posłuży za podkładkę pod gorące garnki.

Zestaw Obsydian, deski szklana i ociekowa

Deski można przechowywać w szafce. Ale nie trzeba. Są idealnie dopasowane do zlewozmywaka, aby można je było na nim ułożyć, częściowo lub całkowicie zamykając komorę. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca do pracy na blacie oraz zwiększamy estetykę strefy zmywania. Bardzo wiele prac przy przygotowywaniu posiłków wykonujemy w okolicy zlewozmywaka. Dlatego warto zadbać o to, aby korzystanie z niego było maksymalnie wygodne, nie tylko podczas opłukiwania warzyw i zmywania naczyń.

Zlewozmywak z deskami został zaprojektowany we współpracy z Magdaleną Musiał, Industrial Design Manager Marmite. Model ze złotymi drobinkami to jego druga odsłona. Pierwowzór, w kolorze Deep Black, został doceniony w 2021 roku, wygrywając w kategorii "Dom: kuchnia/jadalnia" 28. Edycji Konkursu Dobry Wzór. Jak widać, jego design wciąż jest aktualny.

Uzupełnienie zlewozmywaka - złota bateria

Złote drobinki w zlewozmywaku niejako wskazują klucz, którym należy się kierować przy wyborze dodatków do niego. Dlatego w Zestawie Obsydian pojawiła się stalowa bateria KWT 35 Gold Nano. Jej korpus i sitko są pokryte powłoką PVD w kolorze złota. Oprócz ekskluzywnego wyglądu zaletą powłoki jest jej odporność na zarysowania.

Bateria ma elastyczną wylewkę w kolorze czarnym. Jej zaletą jest łatwość manewrowania oraz duży zasięg - aż do 20 cm. Dużym atutem tego modelu jest funkcja prysznica, którą łatwo można włączyć jedną ręką. O to właśnie chodzi w dobrym designie - aby urządzenia były bardzo ładne oraz maksymalnie funkcjonalne.

Funkcjonalny zlewozmywak z akcesoriami

Dopełnienie zestawu - złote detale

Poszukiwanie nietypowych wybarwień to nie wszystko. Konsumenci chcą, aby ich zlew miał unikalny wygląd. Szukają spersonalizowanych rozwiązań. Dlatego marka Kernau umożliwia indywidualny wybór kompletu odpływowego do zlewozmywaka spośród sześciu modeli. W Zestawie Obsydian najlepiej zaprezentuje się wybarwienie Gold Nano, które harmonizuje z baterią. Tak zaaranżowana strefa zmywania w kuchni nikogo nie pozostawi obojętnym. Idealnie dopasowane elementy nadadzą całości posmak wyrafinowanej elegancji.

Czarno-złota strefa zmywania od Kernau

Więcej informacji na: www.kernau.com